Доступність посилання

ТОП новини

Івана Дем’янюка судитимуть не раніш як у листопаді – німецький суд


Судовий процес над Джоном (Іваном) Дем’янюком, вихідцем із України, якого в Німеччині звинувачують у причетності до нацистських злочинів і вбивств майже 28 тисяч євреїв, почнеться не раніше як у листопаді, повідомив у четвер суд у Мюнхені.

Рішення про початок суду ухвалять наприкінці вересня, і інших заяв на цю тему не буде, заявив речник суду.

Джонові (Іванові) Дем’янюку висунули звинувачення в 27 тисячах 900 випадках співучасті у вбивстві.

Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив охоронцем у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої нацистами Польщі протягом часу, за який там знищили саме 27 тисяч 900 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

Як вважають, процес буде тривалим: за висновком німецьких лікарів, 89-річний Дем’янюк за станом здоров’я здатен витримати не більш як два півторагодинні засідання на день. Син Дем’янюка заявляє, що американські лікарі відвели його тяжко хворому батькові ще близько року життя.

Раніше Дем’янюка, який жив у Сполучених Штатах Америки, вже вдруге позбавили американського громадянства і на запит Німеччини депортували до цієї країни для суду.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» в іншому нацистському таборі смерті Треблінка. Але після перегляду справи це звинувачення зняли, вирок скасували і Дем’янюка звільнили. Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG