Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 22:50

Морських піхотинців Росії можуть використати для провокацій в Україні – експерти


Експерти не виключають можливості провокацій з боку Російської Федерації з використанням розміщених у Криму російських військових з’єднань, якщо на виборах Президента України переможе небажаний для Росії кандидат. Про це у статті для тижневика «Дзеркало тижня» заявили екс-секретар Ради національної безпеки і оборони України Володимир Горбулін і директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Володимир Горбулін
«На сьогодні питання російськими лідерами поставлене таким чином: або Україна повинна під час майбутніх президентських виборів отримати лідера – кремлівського васала, котрий управлятиме країною як Малоросією, російською околицею, або буде знайдено приводи для застосування проти України жорстких заходів впливу», – зазначають Володимир Горбулін і Валентин Бадрак.

При цьому під «жорсткими заходами» вони мають на увазі не повноцінну військову агресію, а спроби з боку Росії дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою розташованих у Криму військових частин і з’єднань.

«Воєнне втручання першого рівня напевне носитиме локальний характер, із наданням українській владі самостійного вибору щодо подальшої ескалації конфлікту. У цьому сенсі майже 3 тисячі морських піхотинців Чорноморського флоту Росії можуть бути використані Москвою як наживка. І тільки якщо ця наживка спрацює, у хід можуть піти повітрянодесантні дивізії», – вважають Володимир Горбулін і Валентин Бадрак.

Проте подібний розвиток подій експерти вважають достатньо маловірогідним.

«В Москві усвідомлюють, що досягти на території Криму кількісної переваги військ буде непросто. А негативні наслідки навіть локальної військової операції на території півострова і для російської політики (населення орієнтованого на туризм регіону навряд чи буде в захваті від ескалації воєнного конфлікту поблизу турбаз), і для російського бізнесу очевидні», – пояснюють вони.

Росія стала основною геополітичною загрозою для України

Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак
Російська Федерація стала домінуючою геополітичною загрозою для України, але можливість військового втручання Росії у внутрішні справи нашої країни маловірогідна, зазначають у цій же статті Володимир Горбулін і Валентин Бадрак.

«Чинник російської загрози став для України домінуючим. Не слід дивуватися, що імперські апетити Москви зростають у міру ослаблення здатності Києва управляти державою», – наголошують експерти.

Вони припускають, що останні зміни геополітичної ситуації сприяють стимуляції імперських настроїв у Російській Федерації.

«Якщо після невдалого «тузлинського тестування» господарі Кремля надовго вгамували свої амбіції, то успішний зрив 2008 року планів українського походу в НАТО вкупі з воєнною перемогою у Грузії створили передумови для подальшого наступу на Україну», – вважають експерти.

На їхню думку, російські дипломати домоглися значних успіхів в ослабленні геополітичних гарантій Україні з боку світової спільноти.

«На даний момент Москва домоглася офіційно підтвердженої відмови Брюсселя «надавати Україні військову допомогу та допомогу в забезпеченні безпеки», «упевненого» мовчання Німеччини і Франції при втручанні у справи України. Як зазначалося, на черзі відступництво Сполучених Штатів, про що свідчить зміна позицій навіть в експертній спільноті», – зазначають Горбулін і Бадрак.

При цьому вони констатують, що пряме використання військової сили є маловірогідним, оскільки це не вигідно Росії.

«Зміна зовнішньополітичного курсу в бік Російської Федерації зі сформованими васальними настроями нових українських лідерів є для Росії значно вигіднішим результатом, ніж фізичне розчленування Української держави», – наголошують експерти.

Вони також припускають, що загроза силових дій зростатиме з наближенням дати виведення Чорноморського флоту Росії з території України: «Для держави рівень загрози провокацій із наступним застосуванням військових формувань послідовно зростатиме з наближенням 2017 року із критичною точкою в період наступних президентських виборів».

Як зазначають Володимир Горбулін і Валентин Бадрак, існує вірогідність, що нагнітання напруженості між країнами є свідомою маніпуляцією з боку Росії для підтримки проросійського претендента на виборах в Україні.

«Не можна виключати суто політичної підкладки нагнітання обстановки та свідомого доведення її до точки кипіння – можливості початку воєнного конфлікту в будь-який момент, – зазначають експерти. – На тлі цього, коли нервове напруження сягає межі, раптом з’являється унікальний політик, який несподівано знаходить спільну мову з російськими лідерами і, в результаті, запобігає війні».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG