Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко розпочав офіційний візит до Туркменистану


Президент України Віктор Ющенко розпочав офіційний візит до Туркменистану.

15 вересня глава держави зустрінеться віч-на-віч з президентом Туркменистану Ґурбанґули Бердимухаммедовим. Після цього відбудуться переговори у розширеному складі під головуванням глав держав та церемонія підписання двосторонніх документів. Зокрема, планується підписати спільну заяву Президентів України та Туркменистану, протокол про співробітництво між міністерствами закордонних справ України та Туркменистану, угоду між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Туркменистану про співробітництво у галузі випробування та охорони сортів рослин та інші документи.

Також Ющенко візьме участь у церемонії покладання вінка до пам’ятника загиблим під час землетрусу 1948 року, покладе квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, до монумента Незалежності Туркменистану, відвідає музей колишнього Президента Туркменистану Сапармурата Ніязова.

16 вересня Президент України спільно зі своїм туркменським колегою перелетить до міста Атамурат, де вони візьмуть участь у церемонії закладення фундаменту автомобільного мосту та відкриття залізничного мосту Атамурат – Керкечі. Планується, що Президенти переїдуть новий залізничний міст на потязі.

Основною метою візиту Ющенка до Туркменистану є надання нового поштовху двосторонньому політичному діалогу та обговорення нових спільних проектів у співпраці двох країн. У першу чергу, йтиметься про відновлення прямих поставок туркменського газу в Україну та співпрацю у торговельно-економічній та військово-технічній сфері.
XS
SM
MD
LG