Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 15:29

Ющенко оскаржив у КСУ зміни до закону про вибори глави держави


Президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду з клопотанням про визнання такими, що не відповідають Конституції України, низки положень Закону «Про вибори Президента України».

Зокрема, мова йде про частину 6 статті 2, що передбачає визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права голосу на виборах Президента, частини 6 статті 23, частини 9 статті 24, частини 9 статті 31, частин 4, 5, 9 статті 32, що передбачають внесення виборчими комісіями змін у списки виборців на виборчій дільниці в день голосування за рішеннями виборчих комісій.

Крім того, Ющенко просить КСУ оцінити положення пунктів 1, 4 і 5 частини 2 статті 36(1) у частині, що стосується складання й уточнення списків виборців на закордонних виборчих дільницях за принципом перебування громадян на консульському обліку.

Також, першого абзацу частини 1, частин 2 і 5 статті 56, що передбачає скасування ухвалення рішення про скасування реєстрації кандидата на пост Президента вищим судовим органом і відносить прийняття цього рішення до виняткових повноважень Центральної виборчої комісії без належних гарантій судового захисту, а також абзацу другого частини 4 статті 79, абзацу другого частини 5 статті 83, частини 7 статті 84 і частин 5 і 6 статті 99.

Відповідне подання до КСУ оприлюднене на сайті Президента.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України» був ухвалений Верховною Радою 24 липня 2009 року.

18 серпня Президент повернув закон до парламенту зі своїми пропозиціями.

21 серпня парламент, розглянувши пропозиції глави держави, повторно ухвалив зазначений закон із подоланням вето Президента. За це рішення проголосувало 325 народних депутатів.

25 серпня закон був направлений на підпис Президенту України.

Однак 2 вересня Ющенко повернув закон до Верховної Ради без свого підпису, зазначивши про можливість опублікування його за підписом Голови Верховної Ради відповідно до частини четвертої статті 94 Конституції України.

10 вересня закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України» з підписом спікера парламенту Володимира Литвина опублікувала газета «Голос України».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG