Доступність посилання

ТОП новини

Зміни до закону про вибори Президента очікує вето?


Спікер Володимир Литвин.

Київ – Позачергова сесія Верховної Ради, що відбулася у п’ятницю, розпочалася вже традиційним блокуванням Партією регіонів парламентської трибуни. Але, сесію таки вдалося відкрити. Задля цього Блоку Юлії Тимошенко довелося піти на поступки – пообіцяти регіоналам, що законопроект про підвищення соціальних стандартів буде ухвалений. Проте після доопрацювання. А найголовнішим рішенням засідання, безперечно, стали зміни до Закону про вибори Президента.

Згідно із новою редакцією закону про вибори Президента, термін кампанії скорочується зі 120 до 90 днів, окружні і дільничні виборчі комісії формуються кандидатами у президенти, виборчі округи створює ЦВК, а застава, яку має внести кожен кандидат збільшується із 500 тисяч гривень до 2,5 мільйонів.

Представник БЮТу Валерій Писаренко каже, що ухвалений закон не ідеальний, але головні проблеми вирішені. «Ми зменшили термін виборчої кампанії, встановили досить високий рівень внеску, який дозволить унеможливити участь технічних кандидатів, і прибрали можливість фальсифікації з участю відкріпних талонів», – зазначає бютівець.

Разом з тим, за словами Валерія Писаренка, на цьому реформування виборчого законодавства не закінчилося. Очевидно, що вже найближчим часом варто очікувати й інших змін.

«Пропрезидентські» проти

Соратники ж нинішнього Президента Віктора Ющенка негативно сприймають ухвалені зміни. Представник групи «За Україну» Андрій Парубій говорить, що найпроблемнішим у даному випадку є принцип формування виборчих комісій.

«Якщо досі стояло питання, що прерогативу отримують партії, які мають свої фракції у парламенті, то тепер нас дивує позиція, що одні комісії формуватимуться до першого туру, а потім переформатовуватимуться в інші комісії до другого туру. Важко збагнути, яким чином можна буде це встигнути і вчасно зробити», – зауважує пан Парубій.

Вето буде, але буде подолане


Очевидно, що Президент Віктор Ющенко таки накладе вето на цей закон. Цього не відкидають представники усіх фракцій. Проте, найімовірніше, президентське вето буде подолане, каже спікер Володимир Литвин.

«Однозначно, він буде заветований. Я також вважаю, що там є багато підстав, щоб заветувати цей закон. Рейдерські схеми не можна накидати на цей закон, бо при такому підході потрібно написати ще прізвища ключових гравців, проти яких всі інші гратимуть роль фону. Разом з тим, я можу однозначно прогнозувати подолання вето на цей закон. Я можу однозначно прогнозувати, що Голові Верховної Ради доведеться ухвалювати останнє рішення. Тобто, оприлюднювати цей закон», – заявив Володимир Литвин.

Верховна Рада на позачерговій сесії також врегулювала порядок фінансового оздоровлення банків та ухвалила у першому читання зміни до деяких законів щодо повноважень Конституційного Суду.

Проте соратники Президента припускають, що він оскаржить ці результати у Конституційному Суді. Підставою для цього може стати зміна порядку денного позачергової сесії.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG