Доступність посилання

ТОП новини

Володимир Литвин закрив сесію і пішов у президенти


«Бойове» закриття четвертої сесії ВР, 16 липня 2009 р.

Київ – Четверту сесію Верховної Ради шостого скликання у четвер оголосили закритою. В останній день перед канікулами депутати спромоглися ухвалити рішення щодо фінансування Євро-2012, ратифікували проект закону про позику ЄБРР і відправили на повторне читання законопроекти про розмір прожиткового мінімуму та рефінансуваня банків.

Для того, щоб чергове позачергове засідання нарешті відбулося, парламентську трибуну заблокували депутати від коаліції. Свої дії вони назвали «деблокуванням». І після невеликих сутичок спікер парламенту нарешті потрапив до президії.

«Всі контроверсійні питання зняті. Що ще не так було зроблено? Чому ми так боремося за народ, а самі на цей народ з високої трибуни плюємо? Причому смачно!», – сказав Литвин.

Та довго говорити Володимиру Литвину опозиція не дала, оскільки зіпсувала систему «Рада»

Під час перерви лідери фракцій домовилися внести до порядку денного законопроект про прожитковий мінімум, через який опозиція третій тиждень блокує трибуну, і після плідних голосувань сесію закрили.

Чи довгими будуть канікули?

Після закриття сесії майже одразу керівники і коаліції, і опозиції заявили, що ініціюватимуть проведення позачергової сесії.

Заступник голови БЮТ Андрій Кожемякін сказав Радіо Свобода, що треба розглянути закон про вибори Президента, соціальні й економічні законопроекти. «Щодо змін до бюджету відносно «Нафтогазу», також ми готові будемо кадри розглянути. Я думаю, десь у 20-х числах, в яких, я ще не знаю», – зауважив бютівець.

Подібної думки і представник фракції Партії регіонів Василь Кисельов. «Позачергова сесія все-таки буде, і навіть не одна, – каже він. – Треба Тимошенко вирішити питання, які стосуються фінансування Євро-2012. А що стосується кадрових питань, я думаю, вона не наполягатиме. Але питання внесення змін до бюджету вона мусить зробити».

Політолог Кость Бондаренко вважає, що депутатів буде важко зібрати, принаймні до Дня незалежності. «Закриття Верховної Ради стало абсолютно логічним явищем, тому що депутати не лише душею, але й тілом уже перебувають на морях. У нас не так часто вдавалося викликати депутатів на позачергове засідання. Якщо й вдавалося, то лише у випадку якихось надзвичайних подій», – зазначив політолог.

Тим часом Володимир Литвин повідомив пресі, а за її посередництва і народу, про своє остаточне рішення балотуватись у президенти України.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG