Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 12:44

Пентагон: Плани США щодо ПРО в Європі «значно змінюються», але не скасовуються


Адміністрація президента США Барака Обами вносить «значні зміни» в плани розташувати в Східній Європі нову систему протиракетної оборони, повідомив у Вашингтоні речник Міністерства оборони США Джофф Моррелл.

За його словами, попередній план ґрунтувався на думці, що Іран розроблятиме міжконтинентальні балістичні ракети, тим часом як за останніми даними розвідки там приділяють значно більше уваги ракетам малої й середньої далекосяжності.

Із урахуванням цього Сполучені Штати Америки вважають, що необхідно розташувати «систему більшої гнучкості й можливостей», яка б захистила американські війська і друзів США в Європі, заявив речник.

Він наголосив, що це поліпшення системи ПРО жодним чином не стосується Росії, а стосується виключно Ірану.

На цій самій прес-конференції виступив і неназваний представник Пентагону, який уточнив, що нова система дійсно відмовляється від великого стаціонарного радара і протиракетного щита і зосереджується натомість на багатоступеневій гнучкій системі, здатній пристосовуватися до обставин.

Як сказав цей урядовець, нове рішення означає не усунення Польщі і Чехії з програми ПРО, а лише те, що в цих країнах буде розташовано іншу систему.

Очікують, що пізніше сьогодні міністр оборони США Роберт Ґейтс або й сам Барак Обама виступлять із заявою з приводу змін.

Сьогодні вранці американський щоденник The Wall Street Journal заявив про відмову США від планів щодо ПРО в Європі.

По тому в Празі і Варшаві пролунали короткі офіційні й неофіційні підтвердження, з яких теж випливало, ніби плани щодо ПРО цілком скасовані.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG