Доступність посилання

ТОП новини
20 травня 2019, Київ 05:36

Голоси за і проти приватизації Одеського припортового заводу


Одеський припортовий завод (архівне фото)

Київ – Не вщухають пристрасті довкола приватизації Одеського припортового заводу. Окружний адміністративний суд Києва у вівторок знову, вже втретє, припинив проведення конкурсу. Цього разу за позовом компанії «Дніпроазот». Перед тим, цього ж дня, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко запевнила, що приватизація заводу відбуватиметься прозоро і, як планували, наступного тижня.

У Фонді державного майна повідомляють, що документи на конкурс подали три компанії: російська «Азот-сервіс» та два товариства з України – «Фрунзе-Флора» і «Нортіма». За повідомленнями в пресі, російського інвестора контролює «Газпром», за «Нортіма» стоять українські багатії Ігор Коломойський з Олександром Ярославським, а компанія «Фрунзе-Флора» близька до російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Фонд державного майна України ще у липні оголосив конкурс про продаж 99 відсотків державного пакету акцій Одеського припортового заводу. Згодом Президент припинив постанову про приватизацію, але Прем’єр Юлія Тимошенко наполягає, що вона все одно відбудеться 29 вересня. У цьому також переконаний колишній голова Фонду держмайна України, народний депутат з коаліції «Нашої України – Народної самооборони» Олександр Бондар.

«Ще влітку була спільна позиція уряду і Президента проводити цей конкурс і продавати Одеський припортовий. Але через два місяці позиція Президента змінилася, і він уже виступає проти. Виступає проти опозиція. Але я думаю, що уряд налаштований рішуче, і проведе цей конкурс до кінця», – сказав Бондар в інтерв’ю Радіо Свобода.

Опозиція проти


Інший колишній голова Фонду держмайна, нині депутат із опозиційної Партії регіонів Михайло Чечетов заявляє, що в умовах кризи приватизація Одеського припортового заводу шкодить економічним інтересам України.

«Практично неможливо отримати нормальну ціну за об’єкт, – каже він. – Вона буде в кілька разів нижча, оскільки ціна на промислові активи впала в умовах кризи. Нерозумно продавати стратегічний національний об’єкт для того, щоб гроші від продажу одразу спалити в бюджетній печі».

Фонд держмайна України початкову ціну пакету акцій ОПЗ встановив у розмірі чотирьох мільярдів гривень.

За підрахунками експертів, за умови нормальної конкуренції і відсутності судів та заборон завод могли б купити за 7 чи навіть 8 мільярдів гривень. Рік тому він коштував би на 500 мільйонів більше.

Суди навколо ОПЗ триватимуть

З огляду на ситуацію навколо Одеського припортового директор Інституту приватизації Олександр Рябченко не виключає судових розглядів після конкурсу, якщо той таки відбудеться.

«Ситуація навколо конкурсу така, що дає підстави оскаржувати його результати кому завгодно з тих, хто програє, навіть кому завгодно з тих, хто не взяв участі в конкурсі, – зазначає Олександр Рябченко. – Інтерес до участі заздалегідь проявили 15 компаній, з них 13 подали заявки в Антимонопольний комітет за дозволом. А вчора був останній день, коли приймалися заявки на участь у конкурсі, і залишилися 3 компанії».

Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер бачить два можливих сценарії розвитку подій: «У результаті політичних домовленостей чи розбірок в останній день не буде здійснена операція. І друге: якщо операція буде здійснена, то, мабуть, буде боротьба судів, але тоді вона вже не буде зруйнована».

Олександр Пасхавер зауважує, що в Україні ще не було такого випадку щодо великих об'єктів, окрім «Криворіжсталі», щоб приватизацію скасували.

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG