Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:49

Експерт: ця кампанія з виборів Президента буде «найчорнішою»


Київ – Яйце, кинуте п’ять років тому у тодішнього кандидата у Президенти Віктора Януковича, змінило хід президентських перегонів. Які ж сюрпризи можуть очікувати під час нинішньої кампанії? І чим технології, що використовуються тепер, відрізнятимуться від попередніх? На ці питання Радіо Свобода відповів керівник Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко.

– Такий, начебто невинний випадок, що стався з Віктором Януковичем п’ять років тому, значною мірою змінив хід президентської кампанії. Не будемо зараз говорити, що то було. Чи може щось подібне статися зараз і чи матиме це такі ж наслідки?

– Однозначно. Будь-яка кампанія дуже сильно може бути змінена такими випадками. Реклама рекламою, але хтось десь допускає помилку і рейтинги повністю міняються.

– Як команда Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко мала б відреагувати на появу кандидата в президенти на прізвище Вона? Чи можлива поява кандидатів, наприклад: «тому що» чи «послідовний». Які ще варіанти?

– З боку БЮТ логічною була б просто мовчанка. У будь-якому разі такий кандидат, швидше, додає рейтингу та оригінальних ноток для Юлії Тимошенко, аніж псує її рейтинг. Що ж до кандидатів таких, як «тому що», то, звичайно, все залежатиме від ситуації. Якщо з’явиться кандидат, який матиме прізвище Арсеній, або ж це буде типовий двійник, на кшталт Віталія Януковича, то це може бути проблемою для рейтингів кандидатів. У залежності від ситуації, буде забиратися від 0,1 до 1%. Але у випадку з Юлією Тимошенко це сприйматиметься з гумором, і, швидше, додасть рейтингу.

– Які особливості нинішніх передвиборних технологій? І чим вони відрізняються від тих, що використовувалися під час попередніх кампаній?

– Загалом, все однакове. Однак цього року набагато більше чорного та сірого піару. Якщо на минулих виборах протягом всього часу ми бачили два-три приклади якоїсь вірусної атаки, сатири, пародії, то зараз протягом двох місяців ми уже побачили чотири чи п’ять пародій лише на зовнішню рекламу. І нас чекають ще пародії на телебаченні, нас чекають двійники...Це буде «найчорніша» кампанія, яка була в Україні.

– Наведіть кілька прикладів пародій, які вже використовувалися.

– Це пародії на Юлію Тимошенко «вони каки, вона – цяця», «вона працює – Кремлю звітує». Це, однозначно, уже появи кандидата «Вона»...

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG