Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 05:20

Алкоголь – штучний протез людини


Львів – За рівнем зростання алкоголізму, зокрема у підлітковому віці, Україна в числі лідерів у світі. Відомо, що щороку від вживання алкоголю в Україні вмирають 40 тисяч осіб. При цьому в Україні налічується лише 70 груп у Спільноті анонімних алкоголіків, яка існує вже 20 років. Для порівняння, у Польщі таких груп – 2 тисячі 300. А ці групи допомагають навчитися жити тверезо.

Львів’янину Ігореві 54 роки, 35 із них він вживав алкоголь. Чоловік каже, що, на щастя, родина його не покинула.

«Мене не відпускало те, що я знав, що я працюю, даю собі раду, щось приношу додому, все нібито контролюю сам. А алкоголіки – вони ж під гастрономом, я себе до них не причисляв. Я багато лікувався, двічі кодувався – все було марно. Нині я розумію, що треба тільки самому докласти зусилля, захотіти. Я розумію, що невиліковно хворий, тому знаю, що маю бути серед людей, яким треба допомагати. Це тримає», – каже Ігор. Останні 6 років, відколи в Спільноті, він взагалі не вживає алкоголь.

Люди в Україні почуваються нікому не потрібними, а це штовхає багатьох до п’янок, стверджують медики. Алкоголіків скрізь відштовхують, куди б вони не прийшли по допомогу.

Однак Ігор зі власного досвіду знає, що кожен алкоголік знаходить виправдання, чому він п’є, а важливо просто взяти себе в руки.

У різних країнах відчуття однакові


«Я коли почав одужувати в Спільноті, жити тверезо, то зрозумів, що починати треба з себе. Я зрозумів, що там люди мають такі переживання, як я. Фізично вилікуватись допоможе лікар, психологічно – психолог, а душевно, на превеликий жаль, для душі ліків немає», – каже Ігор.

Пан Тадеуш із Кракова належить до польської Спільноти анонімних алкоголіків уже 22 роки. Він прийшов сюди, не маючи родини, здоров’я, грошей, житла, але з бажанням кинути пити. Лікарі виводили чоловіка з алкогольного сп’яніння, але були безсилі навчити його тверезому життю.

У Спільноті від Тадеуша нічого не вимагали, він зустрів там людей із подібними проблемами, його чули, і він перестав узагалі вживати алкоголь. Зі вдячності він нині допомагає іншим.

«Якщо випиваю наступну чарку, чи думаю про алкоголь, чи зустрічаюсь із друзями лише заради алкоголю, чи хочу йти тільки туди, де є алкоголь – оце вже тоді я зрозумів, що маю проблеми. Я не міг сам кинути пити, просто не міг – мав бажання, але не знав, як це зробити. Втратив у житті все. Алкоголь став штучним протезом. Це хвороба тіла, розуму і душі, настає конфлікт життєвих вартостей», – розповідає Тадеуш.

Погана поінформованість в Україні

У світі Спільноти анонімних алкоголіків діють у 150 країнах, до них входять понад 2 з половиною мільйони осіб. В Англії таких груп понад 4 тисячі, в Німеччині – близько 3 тисяч.

Невелику кількість в Україні, 70 груп, учасники Спільноти пояснюють лише непоінформованістю. Але вони зауважують, що зараз зацікавлення їхньою організацією зростає, бо чимало алкоголіків бажають кинути пити, але не здатні самі дати собі раду. А Спільнота тримається на повазі і любові один до одного.

Анонімні алкоголіки, а таких груп у Львові діє 9, зустрічаються раз на тиждень в орендованих приміщеннях церков, костелів, клубів. Їхні збори лише для людей із алкогольною проблемою. Своїх прізвищ ніхто не називає, дані не розголошуються. Раз на місяць вони проводять відкриті зустрічі, на які можуть прийти усі зацікавлені. Групи існують лише на добровільні внески її учасників, ніякої сторонньої допомоги вони не беруть.

Спільнота анонімних алкоголіків заснована у США в 1935 році двома безнадійними алкоголіками – відомим хірургом і бізнесменом. Співдружність анонімних алкоголіків визнано найкращим соціальним доброчинним проектом XX століття.

Сюди приходять навчитись жити тверезо. Єдина умова – бажання кинути пити, добровільна підтримка інших алкоголіків, які визнали свою залежність.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG