Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко дякує Інститутові національної пам’яті Польщі за історичну правду


Президент Віктор Ющенко на зустрічі в п’ятницю з головою Інституту національної пам’яті Польщі Янушем Куртикою подякував за внесок у відновлення історичної правди про українсько-польські відносини.

Ішлося також про те, наскільки актуальна тема продовження обміну історичними документами, які висвітлюють історію двох народів та усувають негативні історичні стереотипи.

У цьому контексті Ющенко позитивно оцінив нещодавнє підписання договору про співпрацю між Інститутом національної пам’яті Польщі та Службою безпеки України.

Президент, крім того, звернув увагу, що українська сторона зацікавлена отримати згоду на публікацію архівних документів Інституту національної пам’яті Польщі про злочини польської комуністичної влади проти польських українців. Ідеться в першу чергу про концентраційний табір праці у Явожно в 1947–1949 роках.

Ющенко назвав важливим здобутком двосторонніх відносин між країнами той процес історичного примирення, що відбувається протягом останніх років. За його словами, Україна зацікавлена у збереженні нинішньої формули історичного примирення – «пробачаємо і просимо пробачення», бо її запровадження, вважає Ющенко, «виводить двосторонні конфлікти минулого за межі сучасної політики».
XS
SM
MD
LG