Доступність посилання

ТОП новини

Сербія знову закликає не визнавати Косово


Президент Сербії Борис Тадич, виступаючи в п’ятницю на сесії Генеральної асамблеї ООН, знову заявив, що Белград ніколи не визнає Косова, і закликав інші країни утриматися від такого кроку.

Незалежність Республіки Косово як самостійної держави визнали наразі 62 зі 192 країн-членів ООН. Іще низка країн дала знати, що чекає на дорадче рішення Міжнародного суду – верховного судового органу ООН – щодо легальності одностороннього самопроголошення незалежності Косова від Сербії.

Цей запит Сербії про дорадче рішення, який передала до Міжнародного суду минулого року Генеральна асамблея ООН, не матиме прямої юридичної сили, лише авторитет цього Суду. Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич раніше висловлював сподівання, що вердикт буде на користь Сербії. За його словами, це зміцнить позиції Сербії на міжнародній арені.

Сербія далі вважає Косово і Метохію своїм автономним краєм у своєму складі, як то визначає її Конституція. Найбільшу підтримку Сербії в цьому надає Росія, яка має право вето в Раді безпеки ООН.

Міжнародний суд має почати розгляд справи про Косово 1 грудня.
XS
SM
MD
LG