Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 18:34

Львівські таксисти сьогодні протестують


Львів – Сьогодні півтисячі львівських таксистів протестуватимуть,вимагаючи від Кабміну скасувати Постанову №366. Згідно з цим документом, підприємці на єдиному податку мають додатково щомісяця відраховувати до Пенсійного фонду – 154 гривні і по 237 гривень за кожного непрацюючого члена родини. Попри те, що у понеділок Окружний адміністративний суд Києва скасував Постанову Кабміну, перевізники у Львові вдаються до акції протесту і погрожують Всеукраїнським пікетом.

З позовами у суд звернулись понад 4 тисячі приватних підприємців на єдиному податку. Через дію цієї Постанови приватні підприємці по усій Україні здають свідоцтва платника єдиного податку. За даними Державної податкової адміністрації таких понад триста тисяч осіб.

Постанова Кабміну, за рішенням суду, незаконна, тому що не ухвалена Верховною Радою. Адвокати перевізників і приватних підприємців кажуть, що цим документом уряд хоче поповнити бюджет Пенсійного фонду під час кризи.

Таксисти вимагають реформувати галузь перевезень

За словами ініціаторів нинішнього протесту – а це представники Асоціації вільних профспілок автотранспорту, громадських організацій львівських таксистів – рішення окружного суду Києва Кабмін, найімовірніше, оскаржить, а тому саме від уряду перевізники сьогодні вимагатимуть скасувати Постанову. Адже 15 грудня приватні підприємці отримуватимуть нові свідоцтва платника єдиного податку. Якщо вони не сплатили додаткові внески від 1 травня цього року у Пенсійний фонд за себе і непрацюючих членів родин, то сплачуватимуть великий штраф.

Окрім скасування Постанови таксисти вимагатимуть від Кабміну реформування галузі таксомоторних перевезень. Зокрема, вони говорять про внесення змін до ліцензування таксомоторних перевезень. Адже зі150 тисяч таксистів лише близько 20 тисяч мають ліцензійні картки, розповів Радіо Свобода голова Асоціації вільних профспілок автотранспорту України Андрій Корчинський.

«Ми б хотіли, щоб при Кабміні була створена громадська колегія, у яку б увійшли представники перевізників, яка б доносила до уряду проблеми і вирішувала їх. Ми хочемо, щоб ринок таксоперевезень був в Україні цивілізованим», – наголосив Андрій Корчинський.

Протестувальники дають уряду 10 днів

Учасники протесту колоною приїдуть під стіни ЛОДА та УМВС України у Львівській області.

Якщо Керівництво держави не відреагує на їхні вимоги і не сяде за стіл переговорів, то у Львові почнуть готуватись до Всеукраїнської акції протесту. До неї долучаться інші приватні підприємці, каже Андрій Корчинський.

Як свідчать минулі протести українських перевізників, вони вміють домагатись виконання своїх вимог.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG