Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: «Нафтогаз» перебуває у стані технічного дефолту


«Нафтогаз України» на сьогодні перебуває у стані технічного дефолту, оскільки не заплатив за своїми зобов’язаннями, заявив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

Водночас він висловив сподівання, що делегація, яка працює в Лондоні, успішно завершить переговори із реструктуризації зовнішніх боргів компанії.

«Я хочу сказати, що «Нафтогаз» хворий значно серйозніше. НАК хворий через тарифи, через різницю в цінах, НАК хворий через неплатежі, через те, що його перетворили на соціальну контору, і хворий через те, що він, закриваючи всі ці дірки, нахапався сьогодні надзвичайно багато позик», – наголосив Шлапак.

За його словами, єдиний вихід із ситуації, що склалася, – реалізація серйозних реформ у газовому секторі.

«Натомість уряд не збирається робити нічого ані по розподільних рахунках, ані по ціновій політиці, навіть у тому, щоб заплатити школам і медустановам додаткові ресурси. Уряд штовхає НАК фактично до банкрутства», – додав представник Секретаріату Президента.

30 вересня збіг термін, коли державна компанія «Нафтогаз» мала розрахуватися за єврооблігаціями. Переговори ж про переоформлення боргу не завершені. Українська сторона спромоглася лише виплатити відсотки власникам облігацій на суму трохи більше ніж 20 мільйонів доларів.

Для того, щоб домовитися з інвесторами й уникнути юридичного настання дефолту, у «Нафтогазу» лишається трохи більше тижня. У компанії запевняють, що переговори тривають успішно. Проте міжнародне рейтингове агентство Fitch вчора вкотре знизило рейтинг «Нафтогазу», встановивши його на рівні «обмеженого дефолту».

XS
SM
MD
LG