Доступність посилання

ТОП новини

У Косові засудили місцевих албанців за воєнні злочини


Суд, що діє під егідою Європейського Союзу, виніс вироки трьом косовським албанцям, визнаним винними в воєнних злочинах у часи збройного конфлікту 1998–99 років, – 3, 4 і 6 років ув’язнення.

Суд встановив, що колишній командувач косовськоалбанських сепаратистських повстанців (Армії визволення Косова) у північній частині Косова і двоє його спільників вдавалися до «нелюдського ставлення і побиттів затриманих цивільних осіб» під час їхньої війни проти Сербії.

Цей колишній командувач, Рустем Мустафа на псевдо «Ремі», нині є депутатом косовського парламенту й одним із керівників владної Демократичної партії Косова.

Він заявив, що всі троє не визнають своєї вини й оскаржать вирок, який він назвав «несправедливим» і «ударом нижче від пояса».

Уряд Косова під керівництвом теж колишнього польового командира сепаратистів Хашима Тачі назвав вирок «поганою новиною для Косова».

Усіх трьох уже засуджував суд, що діяв за адміністрації ООН у Косові, на терміни від 13 до 17 років, але Верховний суд Косова відправив їхні справи на перегляд, вирішивши, що вироки надто суворі.

Місія ЄС із верховенства права в Косові (EULEX Kosovo), у структурі якої діє суд, що виніс вирок, почала працювати в грудні минулого року.

У лютому минулого року Косово односторонньо проголосило незалежність від Сербії.
XS
SM
MD
LG