Доступність посилання

ТОП новини

Наскільки важлива для України співпраця з СНД


У Кишиневі йде підготовка до саміту СНД

Київ – Сьогодні в Кишиневі відбувається засідання Ради голів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Програма візиту Президента України Віктора Ющенка передбачає участь у засіданні Ради глав держав у вузькому й розширеному форматах.

Напередодні саміту представники правих партій закликали Президента України Віктора Ющенка взагалі не їхати до Кишинева. На їхню думку, таким чином він продемонструє своє ставлення до політики Москви взагалі, і агресії Росії проти Грузії, зокрема.

Але Віктор Ющенко цей заклик проігнорував і на саміт СНД до Молдови збирається. Хоча наразі не відомо, чи зустрінеться він зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим.

За і проти СНД

Неоднозначне ставлення до співпраці з СНД і в українських політиків: націоналісти категорично проти, комуністи не менш категорично за, а представники Партії регіонів, так би мовити, утримуються.

«Чесно, я переконаний, що якщо ви навіть запитаєте у політиків, то 90% навіть не знають, що він відбувається. А це свідчить про те, що це стало зайвим, інститутом, який престарілий, анахроністичний, можливо, до певної міри», – зазначив народний депутат з фракції НУ-НС Роман Зварич.

А от комуніст Євген Мармазов знає, що відбувається саміт СНД, і вважає цю структуру дуже важливою: «Піонеру зрозуміло, що з СНД ми повинні бути в тісному контакті. Це пов’язано з нашою економікою, політикою. Дивно, що керівники нашої держави до цього питання ставляться «шаляй валяй».

СНД як майданчик для обговорення проблем

СНД себе не виправдало, а із тисячі підписаних угод ефективні лише одиниці, зазначив Радіо Свобода представник фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Леонід Кожара. Але, за його словами, СНД – важливий форум для обговорення різних питань на пострадянському просторі.

«Ми особливо зацікавлені в підтриманні співробітництва в питаннях діяльності правоохоронних органів, у питаннях координації прикордонних служб. Це безпосередньо пов’язане з державною безпекою України: наркотрафік, переміщення нелегальних мігрантів. Я думаю, що в України є пропозиції щодо підвищення ролі СНД саме на цих галузевих напрямах. Я думаю, що нам треба їх активніше просувати на сьогоднішній день», – каже заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Леонід Кожара.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG