Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 11:39

Чи буде Італія президентською республікою? (Огляд італійської преси)


Рим – Про реакцію Києва і Москви на можливість розміщення в Україні американської системи протиракетної оборони йдеться в коментарях, опублікованих сьогодні в італійському виданні La Stampa. А інші газети активно обговорюють плани коаліції Сильвіо Берлусконі перетворити Італію із парламентської на президентську республіку.

Після категорично негативної реакції Росії навіть у Києві прохолодно сприйняли ідею можливого розміщення в Україні американської системи протиракетної оборони. Газета La Stampa цитує міністра закордонних справ Петра Порошенка: «Конституція України не дозволяє присутність військових баз на її території». Роздратування Києва американськими радарами оглядач аналізує в контексті передвиборної кампанії в Україні. Роль прозахідного Президента Ющенка слабшає і він не наважується протистояти Росії. Віктор Ющенко чимдалі більш ізольований і перебуває у скрутнішій ситуації, ніж його суперники Віктор Янукович та Юлія Тимошенко, пише автор статті.

Продовжуючи тему, La Stampa подає інтерв’ю міністра оборони Італії. За словами Іньяціо Ла Русса, Італія задоволена тим, як президент Барак Обама працює над поліпшенням відносин із Росією, відмовившись від розгортання протиракетної оборони на території Польщі і Чехії. Про системи запобігання ракетного наступу в Україні можна буде говорити тоді, наголошує міністр, коли держава стане членом НАТО. А питання вступу України та Грузії до Альянсу вже завмерло, підсумував італійський посадовець.

Corriere della Sera аналізує вчорашній виступ Сильвіо Берлусконі під час конференції своєї партії. Видання робить висновок, що правляча коаліція готує кардинальні конституційні реформи, зокрема запровадження в Італії прямих президентських виборів. (Нині президента Італії обирає парламент, президент виконує церемоніальні функції).

Автор коментаря пише, що прем’єр перейшов у наступ після рішення конституційного суду, котрий позбавив главу уряду недоторканності. Як відомо, цей вердикт привітав чинний президент, колишній комуніст Джорджо Наполітано. «Тепер почалася війна, – оголосив у неділю Сильвіо Берлусконі, – і будемо діяти як на війні».

Без долі сумніву, а з чіткою порадою до прем’єр-міністра звертається головний редактор видання Il Giornale Вітторіо Фельтрі. На першій шпальті газети правлячих правоцентристів заголовок: «Якщо президента обиратимемо ми?»

Для лівоцентристів будинок президента святе місце лише тоді, як там господарює хтось із їхніх лав, йдеться у статті. Натомість було б справедливо, якби президента обирав народ. Коаліційна більшість є достатньою, щоб провести через парламент зміни до конституції і перейти до президентської республіки з прямими виборами глави держави, констатує оглядач Фельтрі.

5 тисяч молодих людей розляглися на асфальті в Римі, перекривши одну з центральних вулиць. Саме стільки осіб щороку гине в Італії внаслідок автодорожних пригод, повідомляє столичний часопис Il Messagero. Майже 60 відсотків аварій спричинені надмірним споживанням алкоголю. Організатори римської акції проти водіїв-убивць переконані, що вкрай необхідні ефективніші освітні програми у школах, суворіший контроль на дорогах і збільшення коштів для державтоінспекцій.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG