Доступність посилання

ТОП новини

У Криму проросійські активісти хочуть поставити перед Януковичем «російське питання»


Лідер блоку «Російський фронт Шувайникова за союз із Росією» Сергій Шувайников, Сімферополь, 12 жовтня 2009 року.

Сімферополь – У понеділок в Сімферополі лідеру блоку «Російський фронт Шувайникова за союз із Росією» Сергій Шувайников закликав лідера парламентської опозиції у Верховній Раді України Віктора Януковича провести спільні теледебати з «російського питання». Кримський політик заявив, що балотуватиметься у Президенти України, бо голова Партії регіонів не виконує своїх проросійських обіцянок. Місцеві експерти припускають, що саме «російське питання» стане найбільш проблемним у президентській кампанії Віктора Януковича в Криму.

Лідер Конгресу російських громад Криму і нещодавно створеного блоку «Російський фронт Шувайникова за союз із Росією» Сергій Шувайников заявив у понеділок, що Віктор Янукович, якого він підтримував на президентських виборах 2004 року, виступає з проросійських позицій, але жодної своєї обіцянки не виконав. Кілька місяців тому Шувайников офіційно заявив, що балотуватиметься у президенти, бо решта ймовірних кандидатів лише вдають свою «проросійськість».

Віктор Янукович у Криму (архів, 2007 р.)
Тепер він каже, що наполягатиме на теледебатах із Віктором Януковичем – чи в Києві, чи в Сімферополі.Організації, що його підтримують, готові оплатити телеефір, щоб тільки публічно подискутувати з питань російської мови, зближення з Росією і вступу України до НАТО. За словами Сергія Шувайникова, 10 мільйонів етнічних росіян в Україні і, зокрема, більш як мільйон із них у Криму, хотіли б почути такі дебати, щоб згодом визначитися на виборах.

За обіцяне доведеться платити ще довго

Тим часом у кримському штабі Партії регіонів відмовилися коментувати заклик лідера Російського фронту, порадивши звернутися пізніше. Експерти кажуть, що зараз кримські «регіонали» переживають кадрові та організаційні зміни і не здатні оперативно реагувати на подібні ініціативи і критику.

Немає поки що й реакції Російського блоку і Російської громади Криму. Можливо, це пов’язано з тим, що ці організації ще зовсім недавно були союзниками «регіоналів» і зазнавали критики з боку Сергія Шувайникова. І саме через нещодавній їхній відхід від Партії регіонів, місцеві експерти прогнозують у Криму Віктору Януковичу складну виборчу кампанію. Найімовірніше, він змушений буде шукати нових проросійських союзників, або ж компенсувати їхню відсутність ще більш агресивною проросійською риторикою.

Кримський політичний оглядач та аналітик Микола Семена каже, що Віктор Янукович став заручником обіцянок, які давав у Криму він та його політичні союзники з Російського блоку і Російської громади Криму. За словами експерта, кримські проросійські політики, які нещодавно пересварилися з місцевими «регіоналами» стільки надавали обіцянок щодо російської мови і зближення з Москвою, що Віктору Януковичу довго доведеться виправдовуватися і пояснювати кримським виборцям. А ще – позиціонувати себе в Криму «святішим за Папу», тобто, радикальнішим за проросійських радикалів.

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG