Доступність посилання

ТОП новини

Комплектації Кабміну? Ахматова чи Ахметова: мовні «ляпи» політиків (Огляд преси)


Київ – Вже наступного тижня, як стверджує газета «День», у парламенті, можливо, буде поставлена крапка в питанні міністерської комплектації Кабміну. Видання зазначає, що в кадровій каруселі, що стрімко закрутилася, еред цим простоявши понад півроку, привертає увагу механізм представлення кандидатур парламентаріям. Зокрема, багато хто з представників коаліції визнає, що потенційні міністри навіть не потрудилися прийти на засідання фракцій, щоб заручитися голосовою підтримкою депутатів. Іншими словами, підсумовують газетярі, народні обранці, від бажання яких залежить призначення тієї або іншої людини на міністерську посаду, в момент голосування грають лише роль статистів. Про це зазначається в статті «Криве дзеркало коаліційності».

Комуністи створюють новий проект з перспективою переділу політичної карти України після виборів. До нього, як інформує «Ділова столиця», планують приєднатися ще кілька лівих партій. На перший погляд, як зазначають журналісти, це звичайне об'єднання політичних сил, що грають другорядні ролі у вітчизняній політсистемі, перед виборами. Однак, залежно від результатів президентських перегонів, даний проект має непогані шанси завоювати серйозні позиції на сході й півдні країни. Про це докладніше видання розповідає у матеріалі «Спалах зліва».

На президентське крісло, за даними газети «Вечірні вісті», претендуватимуть не менше двадцяти осіб. Одні розраховують на перемогу, мета інших – щось підзаробити. Журналісти видання намагалися визначити, кого саме українці побачать серед кандидатів і чого чекати від кожного з них. Заголовок статті: «Свистати всіх нагору, або Хто і для чого йде на президентські вибори».

За манерою говорити і мовою політика можна легко визначити його інтелектуальний рівень, стверджують «Ізвєстія» в Україні». Тому газетярі вирішили зібрати «кандидатську мудрість» і розповісти, чому політики часто обмовляються і що за тим стоїть. Найчастіше, за спостереженнями журналістів, зустрічаються «ляпи» у мові В.Януковича, який часто плутає назви, прізвища та й просто пише з помилками. Так, поетесу Анну Ахматову він називає АхмЕтовою, композитора Гулака-Артемовського – Гулаком-АртЬОовським. Про інші неточності у мові лідера регіоналів, і не тільки у нього, йдеться в публікації «Політична ПЕРЛовка».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG