Доступність посилання

ТОП новини

Переговори про використання США українських РЛС не ведуться – посольство


Посольство України в Сполучених Штатах спростовує інформацію про проведення переговорів між представниками України та США щодо використання Вашингтоном українських радіолокаційних станцій.

Вчора про наявність таких переговорів повідомили українські агенції, які цитували слова посла України в США Олега Шамшура.

Як заявив Радіо Свобода радник українського посольства у Вашингтоні Руслан Німчинський, посол Шамшур уточнив йому з Києва, що «ніяких переговорів» між двома країнами щодо використання українського радара немає.

Представник Пентагону Шон Сміт також заявив, що США не проводили таких переговорів з Україною. Водночас, він додав, що «кілька країн у Європі, зокрема, Україна показали, що вони можуть мати можливість співпрацювати зі США через використання радарів».

Адміністрація колишнього президента США Джорджа Буша планувала розмістити елементи своєї протиракетної системи в Польщі та Чехії. Москва заперечувала проти таких планів, заявляючи, що вони загрожують безпеці Росії.

Минулого місяця президент США Барак Обама оголосив, що переглянув плани попередньої адміністрації на користь мобільної базованої в морі системи ПРО. Це рішення Москва попередньо схвалила.
XS
SM
MD
LG