Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 09:04

ЦВК визначив кошторис президентської кампанії


Київ – 19 жовтня в Україні офіційно стартувала кампанія з виборів глави держави. Вже у перший день Центральна виборча комісія визначила межі виборчих округів та визначила кошторис виборчої кампанії 2009-2010 років.

Як і раніше, в Україні створено 225 виборчих округів і окремий закордонний виборчий округ. За відповідний проект постанови проголосували одноголосно всі 15 присутніх на засіданні членів ЦВК. Як зазначив Андрій Магера, Найбільший і найменший за кількістю виборців виборчі округи створено у Києві. Це, відповідно, деснянський та печерський виборчі округи столиці.

Кошторис виборчої кампанії визначено у 672,725 мільйона гривень. Із них на потреби власне Центрвиборчкому піде 65 мільйонів гривень, зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Майже всі рішення ухвалили одноголосно, що потішило голову комісії Володимира Шаповала. «Цілком природна одностайність», – задоволено казав він після голосувань.

У цілому, експертне середовище високо оцінює потенціал Центральної виборчої комісії. «Не треба забувати що у 2006-2007 роках цей склад Центрвиборчкому провів виборчі кампанії абсолютно адекватно, – зазначає заступник голови Комітету виборців України Євген Радченко. – Вони були високо оцінені міжнародною спільнотою».

Одним із найбільш проблемних питань виборчої кампанії є закон про вибори. Зараз цей документ перебуває на розгляді у конституційному суді. В разі, якщо якісь положення закону буде визнано неконституційними, закон доведеться змінювати вже в перебігу кампанії, що може призвести до не передбачуваних ускладнень. Утім, експерти заспокоюють, що таке вже траплялося, проте не призводило до суттєвих ускладнень виборчого процесу.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG