Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 09:48

Президент Росії перебуває з восьмигодинним візитом у Белграді


Белград – Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв перебуває сьогодні з одноденним візитом в Сербії. В Белграді заявляють, що йдеться про історичну подію.

Одноденний візит триватиме – лише вісім годин. Гість зустрінеться з главою держави та головою уряду, звернеться до депутатів парламенту та до учасників урочистості з приводу 65-ої річниці визволення Белграда в Другій світовій війні. Разом з югославськими партизанами, в боях за визволення столиці тодішньої Югославії брала участь й радянська Червона армія, а саме – бійці Другого та Третього українського фронту. Все-таки, і російські і сербські джерела напередодні візиту червоноармійців ототожнювали з росіянами.

Близькі до уряду сербські ЗМІ останнім часом подали чимало матеріалів, на підставі яких непоінформована людина могла б дійти висновку, що Росія й Сербія восени 1944 року тісно співпрацювали як незалежні держави.

У Белграді підпишуть шість міждержавних угод

Белградська преса відзначає, що Росія надасть Сербії кредит у розмірі одного мільярда євро для покриття бюджетного дефіциту та інвестицій в інфраструктуру.

А коли йдеться про політичні теми, то сербські урядовці зокрема наголошують на тому, що Кремль надає принципову підтримку Сербії у справі Косова. Вони не пояснюють, чи ця підтримка впливає на фактичний стан, згідно з яким незалежну косовську державу досі визнали понад 60 країн.

Росіяни нещодавно купили сербську нафтопереробну компанію. Коментатори не пояснюють чому досі не було більших російських інвестицій. Вони висловлюють упевненість, що нинішній візит стане поштовхом для розширення співробітництва.

Про безпеку Медведєва та його команди в сербській столиці дбають понад п`ять тисяч сербських та кількасот російських поліцейських. Незважаючи на традиційну сербсько-російську дружбу про яку патетично заявляють урядовці, гостя з Москви громадяни побачать лише на телебаченні.

(Белград – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG