Доступність посилання

ТОП новини

КСУ: деякі положення закону про вибори Президента неконституційні


Конституційний Суд визнав такими, що не відповідають Основному закону, низку положень закону «Про вибори Президента України» у редакції, ухваленій Верховною Радою 21 серпня цього року.

Текст відповідного рішення КСУ оприлюднив на сьогоднішньому засіданні голова Конституційного Суду Андрій Стрижак.

Зокрема, суд визнав неконституційними положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні за кордоном.

Також КСУ визнав неконституційним положення щодо обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Крім того, неконституційним, згідно з рішенням суду, є положення щодо неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями.

На думку КСУ, не відповідає Основному закону і положення, що позови про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, не розглянуті судом протягом двох днів з часу закінчення голосування на виборчих дільницях, залишаються без розгляду.

Визнано неконституцiйним положення про заборону звертатися до ЦВК зi скаргами в день голосування й наступнi днi виборчого процесу.

Крiм того, неконституцiйною суд назвав заборона на забезпечення судом позовiв у спорах, якi стосуються виборiв, тобто винесення судами рiшень про припинення дiй тих чи iнших актiв стосовно виборiв.

Водночас суд визнав конституційним скасування інституту відкріпних посвідчень.

Із проханням оцінити конституційність нового закону про вибори Президента до Конституційного Суду у вересні звернувся Віктор Ющенко після того, як парламент подолав його вето на цей закон.
XS
SM
MD
LG