Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 11:35

КСУ визнав неконституційними низку положень нового закону про вибори Президента


Будівля Конституційного Суду України

Конституційний Суд визнав такими, що не відповідають Основному закону, низку положень закону «Про вибори Президента України» у редакції, ухваленій Верховною Радою 21 серпня цього року. Текст відповідного рішення КСУ оприлюднив на засіданні у вівторок голова Конституційного Суду Андрій Стрижак.

Зокрема, суд визнав неконституційними положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні за кордоном.

Також КСУ визнав неконституційним положення щодо обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Крім того, неконституційним, згідно з рішенням суду, є положення щодо неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями.

За висновками КСУ, не відповідає Основному закону і положення, що позови про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, не розглянуті судом протягом двох днів з часу закінчення голосування на виборчих дільницях, залишаються без розгляду.

Визнано неконституційним положення про заборону звертатися до ЦВК зі скаргами в день голосування й наступні дні виборчого процесу.

Крім того, неконституційною суд назвав заборона на забезпечення судом позовів у спорах, які стосуються виборів, тобто винесення судами рішень про припинення дій тих чи інших актів стосовно виборів.

Водночас суд визнав конституційним скасування інституту відкріпних посвідчень.

Таким чином Конституційний Суд задовольнив подання Президента Віктора Ющенка щодо відповідності Конституції окремих положень цього закону, ухваленого парламентом після подолання вето глави держави.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG