Доступність посилання

19 Жовтень 2018, Київ 00:15

Дні України в Римі


Українки - учасниці самодіяльного колективу в Італії

Рим – Цього тижня італійська столиця відкриває для себе Україну. З 25 жовтня по 1 листопада спільнота українців вперше проводить масштабну культурну акцію «Дні України в Римі» .

Український прорив на берегах древнього Тибру? Звучить гарно, але надто амбіційно для нинішнього заходу. «Дні України в Римі» не мають державного офіційного статусу, коли країна, представляючи себе іноземцям, привозить до іншої країни кращі зразки культурного надбання і провідних митців. У Римі не буде жодного політика чи видатного діяча з України.

Батьківщину у Вічному місті власними силами представляють українці-жителі Італії. 2-й секретар Посольства України в Римі Ігор Брусило наголосив: «Дні України в Римі» спрямовані передусім на задоволення потреб української громади, яка проживає на території Італії і, зокрема, в її столиці.

Найчисленніша наша громада саме в Римі. За даними благодійної організації «Карітас», на території Рима живуть 7 тисяч громадян України».

Для проведення акції уряд у Києві виділив грошову допомогу в рамках програми підтримання зв’язків із закордонними українцями. У стабілізаційному фонді Кабміну передбачена загальна сума 47 мільйонів гривень. Щоправда, зауважив дипломат, до Рима частина цієї фінансової підтримки ще не надійшла.

Фестиваль, виставки, конференції

Програма тижневої акції доволі насичена. Урочисто Дні культури розпочинаються у вівторок під час презентації художньо-мистецької виставки за участю дипкорпусу та представників місцевої влади. У п’ятницю в Римській муніципальній бібліотеці «Фламінія» відкриють відділ української літератури. Там же оголосять переможця конкурсу «Українська книжка в Італії».

Про український католицизм та ватиканську дипломатію йтиметься під час наукової конференції «Україна-Ватикан». Для обговорення теми до італійської столиці приїхали чільні релігієзнавці з України.

Окремі дні цього тижня присвячені молодому поколінню іммігрантів. Діяльність української школи он-лайн та перспективи юнацтва в італійській столиці – деякі теми для розгляду. А 1 листопада – святкове відкриття навчального року в українській недільній школі, що діє при греко-католицькому соборі Святої Софії.

«Дні України в Римі» стартували вчора, коли почався відбірковий тур фестивалю народної творчості «Гілка калини». На конкурс приїздять самодіяльні колективи й виконавці-аматори з усієї Італії. Фестиваль проходить уже вчетверте. Його учасники щораз підтверджують, що не тільки сумлінною працею, а й рідною культурою заявляють про свою країну за кордоном.

(Рим – Київ –Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG