Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко намагається «зіграти» Горбачова – експерти


Політичні експерти вважають хибним кроком рішення Президента України Віктора Ющенка йти на президентські вибори як самовисуванець і розпочати свій шлях кандидата з рідного села Хоружівка на Сумщині.

Про це свідчать дані опитування експертів, проведеного Центром соціальних технологій «Соціополіс».

Так, директор соціальної служби «Український барометр» Віктор Небоженко назвав рішення команди Ющенка «поганим політтехнологічним ходом».

На думку Небоженка, таке рішення Ющенка є «частиною його плану стати таким собі Михайлом Горбачовим, який прагнув демократії та перебудови, але якого «з’їли» олігархи. Говорити ж про якісь серйозні успіхи в кампанії не доводиться».

Директор Київського Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський назвав рішення Ющенка балотуватися «дивним та незрозумілим. Я вважаю, що він йде шляхом Михайла Горбачова, який вирішив балотуватися на президентських виборах і отримав 1% голосів виборців та загальну нелюбов суспільства.

Як зауважив директор PR-групи «Polittech» Тарас Березовець, «Президент розпочав кампанію у притаманному для себе етнокультурному стилі – на тлі сільських церков, плетених парканчиків, глечиків і в оточенні земляків. Висунення кандидатом з рідної Хоружівки серед натовпу селян – така собі інсталяція народного віче у ХХІ століття. Ющенко любить знаковість, завжди оточує себе народним колоритом і в цей визначний день хотів, аби навколо були лише щирі шанувальники».

На думку експерта, «в Україні вже не залишилося інших міст, де підтримка Ющенка сягала би 90%, тому хоружівське шоу – не стільки для зовнішнього сприйняття, скільки для внутрішнього комфорту Віктора Андрійовича. Адже психологічно він почувається не дуже впевнено. До речі, про це свідчить і бажання йти самовисуванцем, адже у підтримці НСНУ переконаності немає».

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала вважає рішення Ющенка з точку зору технологій «нібито і правильною річчю: з рідних місць починати похід в боротьбі за державу та її майбуття, як про це зараз говорить Президент. Проте висування йде не від партії, а якби від народу, що, на мою думку, є не виправданим, особливо, вважаючи, що парламент у нас обирається на партійній основі».

На думку політолога, «варто було йти на вибори від партії, яка завжди асоціювалася з Ющенком, з якою він балотувався у 2007 році. Мала б висувати кандидатуру Ющенка, все ж, «Наша Україна», але тут ми бачимо спробу позиціонувати себе, як представника всієї країни, а не одної партії чи політичної сили».
XS
SM
MD
LG