Доступність посилання

ТОП новини

За бельгійськими візами до Львова


Львів – У Львові можна подавати документи для отримання шенгенських віз для поїздки у Бельгію та Нідерланди. Відтак уже мешканцям Західного регіону не потрібно їздити до посольств цих європейських держав у Києві, оскільки почав працювати візовий центр Бельгії. Які умови щодо подачі документів, у який термін вироблятимуться візи і, що важливо, скільки це коштуватиме громадянам України?

Візовий центр створили у Львові з метою, як сказав почесний консул Бельгії у Львові, бізнесмен Ярослав Гарцула, щоб громадянам було комфортніше, щоб вони не витрачали гроші на дорогу до Києва, а оформляли документи у Львові.

Однак ця послуга коштуватиме громадянам України близько 65 євро. 35 євро – це вартість шенгенської візи, 25 євро – сервісний збір і 50 гривень – послуги кур’єра. Паспорт із шенгенською візою доставляють додому. У візовому центрі беруть на себе усю відповідальність за збереження документів, які зі Львова везуть до посольства у Києві, а там перевіряють через бельгійські міністерства.

Подавати документи у Львові до візового центру можна для отримання транзитної візи, туристичної, на роботу або ж гостьову. Для усиновлення, на лікування, на з’єднання родини – у цих справах доведеться звертатись до посольства Бельгії в Києві.

Звільняються від оплати за візу ті категорії громадяни, які підпадають під угоду між Україною та Євросоюзом щодо спрощення візового режиму. А також безкоштовними є короткотермінові візи, які видають дітям до 6 років, учням, студентам та викладачам, котрі їдуть на навчання, а також і науковцям, які щось досліджуватимуть у Бельгії чи працюють у проектах Ради Європи.

Оскільки щороку з Львівщини у Бельгійське посольство по візи звертається близько тисячі осіб, тому сподіваються, що така ж кількість тепер подаватиме документи у візовий центр.

Бельгійське посольство не є лояльним до громадян України

За даними посольства Бельгії, п’яти відсоткам громадян України відмовляють у візах. Бельгійське посольство зобов’язалось пояснювати людям причину відмови у візі.

Згідно із соціологічними опитуваннями і за даними туристичних агентств, Бельгійське посольство не є лояльним до громадян України. У Львові сподіваються, що відкриття візового центру сприятиме діловій та культурній співпраці між Бельгією та Західною Україною.

На сьогодні на Львівщині працює 15 фірм із бельгійським капіталом. Жодна під час кризи не зупинила діяльності. Торік бельгійські компанії вклали 45 мільйонів доларів в Україну. У Львові відкрили люксембурзько-бельгійську компанію «Skelia», яка до кінця 2012 року обіцяє створити близько 400 робочих місць для програмістів, аналітиків, лінгвістів, економістів, юристів та операторів. Бельгійські підприємці хочуть інвестувати і в об’єкти Євро-2012, мова йде про стадіон та розвиток аеропорту.

Наступним кроком, після відкриття почесного консульства Бельгії у Львові і візового центру, в планах – повноцінне Генеральне консульство Бельгії. Однак це залежатиме передусім від України, політичної та економічної стабільності в державі.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG