Доступність посилання

ТОП новини

У Коломиї відбулася «гуцульська» конференція


Наукова конференція «Гуцульщина як історико-культурний феномен» стала підсумком спільної діяльності працівників Коломийського національного музею народної творчості Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського та вчених-освітян прикарпатських вишів.

Дослідженням гуцульської тематики займаються науковці Івано-Франківська, Львова, Рівного, Хмельницького, Тернополя, Коломиї. На конференцію приїхали також вчені-україністи з Словаччини, Угорщини, Польщі, зокрема, професор Микола Мушинка, Мирон Жирош, Ярослав Галенза, Богдан Ясінський.

За словами директора Коломийського музею, заслуженого працівника культури України Ярослави Ткачук, попри те, що завжди Гуцульщина мала потужних дослідників, тематика для нових розвідок різноманітна – політика, культура, освіта: від діяльності «Просвіти» на Гуцульщині до таких визначних діячів як о.Софрон Витвицький, Олекса Довбуш, патріарх Володимир (Романюк) і до традиційних оберегів та символів краю.

Це перша конференція, яку Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття проводить у статусі національного, присвоєному у цьому місяці.

За рік музей відвідують до 200 тисяч гостей.
XS
SM
MD
LG