Доступність посилання

ТОП новини

В Україні запроваджують протиепідемічні, карантинні заходи


На сьогодні в Україні померли від респіраторних захворювань 32 людини, 11 із них – від грипу А/H1N1, повідомив Президент Віктор Ющенко.

«951 людину госпіталізовано, 32 людини померли, 11 з яких кваліфіковано, що вони померли від грипу А/H1N1», – сказав Президент.

За його словами, наразі респіраторними захворюваннями захворіли 30 тисяч людей у трьох областях – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській, але це не означає, що всі вони заражені вірусом А/H1N1.

Раніше прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що лабораторно підтверджені 11 випадків захворювання на грип А/H1N1 в Україні.

Кабінет Міністрів запроваджує заборону на проведення масових заходів і канікули в навчальних установах на три тижні. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Василь Князевич. За його словами, відповідне розпорядження ухвалене на позачерговому засіданні уряду.

Міністр також повідомив, що уряд виділив півмільярда гривень, необхідних для закупівлі ліків для боротьби з епідемією грипу A/H1N1, а також ухвалив рішення щодо підконтрольності всіх медичних установ, незалежно від форми власності Міністерству охорони здоров’я на час карантину.

Як повідомив міністр, також ухвалене рішення про встановлення мінімального пакета медикаментів в аптеках, а також про контроль цін на них.
Молоді люди в медичних масках випивають горілку на вулиці Львова. 30 жовтня 2009 р.


Сьогодні Міністерство охорони здоров’я оголосило епідемію грипу A/H1N1 в Україні.

На офіційному сайті МОЗ повідомляється, що наявність вірусу грипу А/Н1N1-каліфорнія підтвердили вже у 11 хворих у Тернополі і Львові.

Раніше міністр охорони здоров’я Василь Князевич закликав населення України не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів. «Люди помирали лише тому, що не зверталися вчасно до лікарів. Хворі викликали лікаря на 5-7 день хвороби, коли вже допомогти людині не можна», – сказав Князевич.

Кабмін запроваджує карантин у дев’яти західних областях

Відкриваючи позачергове засідання Кабміну Кабінет міністрів, Юлія Тимошенко повідомила, що влада запроваджує карантин у дев’яти західних областях України.

За словами Юлії Тимошенко, на сьогодні у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях стан захворюваності на грип досяг епідеміологічного порогу, а у сусідніх областях – Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Хмельницькій і Вінницькій – є загроза поширення грипу.

За словами глави уряду, скасовуються всі масові заходи, а також запроваджується спеціальний режим, який передбачатиме обмеження перевезень людей з цих регіонів в інші області України.

Як повідомлялося з посиланням на данi оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я, тридцять осіб, зокрема одна дитина, померли в Україні внаслідок гострих респіраторних захворювань у період з 19 жовтня.

Україна хоче попросити ВООЗ надати противірусні препарати як гуманітарну допомогу

Україна має намір просити Всесвітню організацію охорони здоров’я й міжнародну громадськість надати противірусні препарати як гуманітарну допомогу у зв’язку з епідемією грипу А/H1N1.

Про це заявила секретар Ради національної безпеки й оборони Раїса Богатирьова після закінчення засідання РНБО.

«МОЗ й МЗС доручено сформулювати нашу заявку Всесвітній організації охорони здоров’я щодо гуманітарної допомоги», – сказала вона.

За словами Богатирьової, Президент Віктор Ющенко доручив Міністерству охорони здоров’я підрахувати, скільки препаратів знадобиться Україні.

Вона також уточнила, що в гуманітарну допомогу можуть увійти й спеціальні маски й апарати штучного дихання.

Також Україна може звернутися по гуманітарну допомогу у вигляді 50 мільйонів доз вакцини проти грипу А/H1N1.

Раніше Міністерство охорони здоров’я звернулося до Всесвітньої організації охорони здоров’я із проханням посприяти наданню Україні вакцини проти грипу A/H1N1.

*****************************
Пам'ятка щодо грипу типу А/Н1N1

Кабінет Міністрів України видав Пам'ятку щодо грипу типу А/Н1N1.

Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1: головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках – блювота і розлад шлунку.

Як можна заразитися вірусом грипу типу А/H1N1? Як довго є заразним хворий на так званий «свинячий грип»? Як запобігти зараженню грипом цього типу? На ці та інші запитання відповідь можна отримати у виданій Пам’ятці, котру розміщено на Урядовому порталі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG