Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:36

Клінтон закликає Іран пристати на атомну домовленість і застерігає про терпіння


Державний секретар США закликала Іран погодитися на пропозиції міжнародної спільноти з ядерного питання й попередила, що терпіння Вашингтона і його союзників в очікуванні на відповідь Тегерана не безмежна.

Виступаючи на прес-конференції під час візиту до Ізраїлю в суботу, Гілларі Клінтон заявила, що для Ірану настав час виконати свої зобов’язання перед міжнародною спільнотою.

За планом, що його підтримують ООН і США, Іран мав би передавати більшу частину свого незбагаченого урану до Росії та Франції для збагачення і переробки на пальне для іранського дослідного атомного реактора.

Цей план має на меті зняти занепокоєння, що влада Ірану може сама розробити технологію збагачення урану, в тому числі й до рівня високого збагачення, щоб отримати змогу створити власну ядерну зброю.

Іран тим часом не подав відповіді на цю пропозицію. Але, за повідомленнями з Тегерана, виглядає, що Іран може домагатися змін до визначальних частин угоди.

Сполучені Штати й інші західні країни вже попередили, що Іранові може загрожувати вже четвертий пакет міжнародних санкцій, якщо він відмовиться співпрацювати й повідомити подробиці своєї ядерної програми.

Раніше в суботу президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що його країна й далі не довіряє Заходові й його підходам до переговорів, але все-таки сподівається на продовження діалогу.

Recommended

XS
SM
MD
LG