Доступність посилання

ТОП новини

Світ вимагає від Ірану прийняти план ООН


Світові держави зміцнюють тиск на Іран, намагаючись переконати цю країну прийняти план ООН, який покликаний позбутися усіх підозр навколо іранської ядерної програми.

Кервіник МАГАТЕ Мохамед Ель-Барадей закликав Іран дати негайну відповідь на пропозиції учасників багатосторонніх переговорів із Тегераном.

Ці пропозиції передбачають, зокрема, збагачення іранського урану в інших країнах і повернення його до Ірану вже у вигляді готового палива для атомного реактора.

Із таким закликом виступили й міністри закордонних справ Росії і Великої Британії Сергій Лавров і Дейвід Мілібанд під час їхньої зустрічі в Москві.

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Іран стоїть перед вирішальним вибором. За її словами, якщо Тегеран погодиться на міжнародні пропозиції, то це означатиме, що країна не бажає опинитися в міжнародній ізоляції і готова до співпраці.

А міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер попередив, що шість держав, які ведуть переговори з Іраном про його ядерну програму, не потерплять тактики зволікання.

Тим часом міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі закликав переглянути міжнародну пропозицію. А посол Ірану в МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє каже, що Тегеран готовий продовжувати переговори про деталі цієї пропозиції.
XS
SM
MD
LG