Доступність посилання

ТОП новини

Рада затвердила першочергові кроки боротьби з грипом


Верховна Рада затвердила першочергові заходи з протидії поширенню грипу – за ухвалення відповідної постанови проголосували 424 депутатів за мінімально необхідних 226.

Зокрема, парламент рекомендував уряду до 10 листопада підготувати зміни в державний бюджет, що передбачають виділення необхідних додаткових коштів для протидії грипу, забезпечити твердий контроль за цільовим використанням коштів, виділених на боротьбу проти епідемії, затвердити правила санітарної охорони території України, адаптовані до міжнародних медико-санітарних правил.

Постанова також передбачає рекомендації уряду розробити єдині підходи з інформування населення про розвиток епідемічної ситуації, забезпечити систематичне оприлюднення відповідної інформації – не рідше 2 разів за день. Крім того, передбачається прискорити забезпечення регіонів тест-системами для діагностики грипу й інших медичних препаратів і забезпечити контроль за наявністю в аптеках необхідних лікарських засобів.

Рада також рекомендувала Кабміну терміново вирішити питання із закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів імпортного виробництва, організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, на кордоні України, на кордонах областей, проголошених зонами епідемії.

Крім цього, постанова передбачає рекомендацію уряду з 1 листопада збільшити вчетверо посадовий оклад медичним співробітникам, задіяним у здійсненні заходів з боротьби з епідемією грипу, і забезпечити матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень сім’ям медичних працівників, які загинули внаслідок захворювання, що виникло під час надання медичної допомоги населенню в період епідемії.

Передбачається, що Верховна Рада заслухає звіт Кабміну з виконання пропонованих заходів не пізніше 17 листопада.
XS
SM
MD
LG