Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 20:35

Великобританія не піде з Афганістану – прем’єр


Лондон не має наміру відмовлятися від подальшої участі у військовій операції в Афганістані, заявив британський прем’єр Ґордон Браун. Він пов’язав дії національного контингенту в Афганістані з безпекою на вулицях британських міст.

За словами Брауна, найбільша терористична загроза нині виходить з Афганістану й Пакистану, і поки не вдасться знизити ризики нових нападів на мирних громадян, британські військові не залишать регіон.

Водночас британський прем’єр закликав афганський уряд активно боротися з корупцією.

«Сумно, але уряд Афганістану став символом корупції. І я не готовий ризикувати життями британських громадян, довіряючи вирішення важливих питань керівництву, якому не вдається впоратися з корумпованістю своїх чиновників. Президент Хамід Карзай погодився, що рішучі дії проти корупції – його пріоритетне завдання на нинішній день», – сказав Браун.

На даний час в Афганістані перебувають близько дев’яти тисяч британських військових. Це другий за розміром іноземний контингент після американського. Нещодавно Ґордон Браун оголосив про його збільшення ще на півтисячі солдатів.

Водночас, за останніми опитуваннями, все менша кількість британців підтримує присутність своїх співгромадян в Афганістані. Лише за останній тиждень там внаслідок нападів загинули сім британських військових.

Recommended

XS
SM
MD
LG