Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 23:40

Святкування у Берліні завершились кульмінацією-доміно


Найвищим пунктом урочистостей, присвячених 20-літтю падіння Берлінського муру, було символічне падіння двокілометрової стіни, спорудженої з розмальованих кісток доміно з пінопласту біля Бранденбурзьких воріт.

Від поштовху руки колишнього лідера польської «Солідарності» і президента Польщі Леха Валенси вони впали одна за одною, символізуючи «ефект доміно» падіння тоталітарних комуністичних режимів Східної Європи.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, звертаючись до багатотисячного святкового натовпу, сказала: «Це добрий день для нас. Ми тут у Німеччині святкуємо цей день разом біля Бранденбурзьких воріт. Це особливий день не лише для німців, це урочистості і для цілої Європи. Це свято для всіх людей, які мають більше свободи, від Росії до багатьох частин світу. І потім ми просто кажемо «дякую», адже так багато людей допомогли нам опинитися на цьому шляху».

Згодом Меркель провела крізь Бранденбурзькі ворота процесію світових лідерів, включно з прем’єр-міністром Великої Британії Ґордоном Брауном, французьким президентом Ніколя Саркозі, державним секретарем США Гілларі Клинтон та президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Медведєв у своєму виступі ввечері сказав, що визнає, що Берлінський мур розділяв не лише одну країну, а й усю Європу, і що період конфронтації зараз уже залишився позаду.

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама надіслав усім присутнім відео-привітання супутниковим зв’язком. За його словами, не існує більшого докору тиранії і сильнішого доказу свободи, аніж повалення Берлінського муру.

«Навіть перед обличчям тиранії люди наполягли на тому, що світ може змінитися», – сказав Барак Обама у відеозверненні до святкового Берліна.

Recommended

XS
SM
MD
LG