Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 19:15

У Донецьку перші два випадки нового грипу


Донецьк – Донецькі медики зафіксували перші два випадки захворювання на новий тип грипу і ще 14 осіб очікують підтвердження цього діагнозу. Лікарі кажуть, що вірус був завезений із сусідньої, Дніпропетровської області. Попри масштабні протиепідемічні заходи кількість хворих у Донецьку щодня зростає, вона вже наближається епідемічного порогу. Першими захворіли медик і вагітна жінка.

Вірус вразив двох молодих жінок, одна з яких була на останніх днях вагітності. Її становище медики оцінюють як важке.

«У місті зареєстровані два випадки, це дві жінки – 20 і 24 років. Одна з них – породілля. Їй зробили кесарів розтин. З дитиною все нормально, але сама жінка в тяжкому стані», – каже головний санітарний лікар Донецька Валерій Ковальов.

За словами лікаря, підтвердились аналізи захворювання на новий грип у працівниці неврологічного відділення лікарні ім. Калініна. Напередодні жінка їздила у Дніпропетровськ, де, до речі, епідемічний поріг перевищений вдвічі. Коли повернулась у Донецьк, їй різко погіршало. Донецький мер Олександр Лук'янченко стверджує, що обидві хворі під пильним наглядом лікарів.

Паніка закінчується

Загалом ситуація на Донеччині вже наближається до епідемічної, до порогу залишилось кілька пунктів. Дуже хворіють діти до шести років – у цій групі епідпорог перевищений майже вдвічі. Та головний санітарний лікар Донецька каже, що така ситуація повторюється із року в рік, і нічого надзвичайного в цьому немає.

Очевидно, донеччани відчувають це, бо паніка в місті останнім часом стала вщухати. Люди з посмішкою ставляться до так званої «епідемії». Деякі розважальні заклади навіть експлуатують цю ідею в афішах.

Ціни на медпрепарати «кусаються»

Що стосується доступності медпрепаратів, то тут особливого покращення не відчувається. Майже дві третини аптек скористались панікою, і хоча податкова виявила безліч порушників, ціни на ліки не падають. Наприклад, препарат аміксин раніше можна було купити за 24 гривні, а тепер він коштує 57 гривень.

Взагалі, фінансове питання – дуже болюче. За словами мера, тих 500 тисяч гривень, які виділив міський бюджет, не вистачає. Тому місцева влада розраховує, що з мільярда гривень державних коштів, виділених на подолання епідемії, Донецьк отримає щонайменше 12 мільйонів.

(Донецьк –Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG