Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко знову запевняє у відсутності штрафних санкцій із боку Росії щодо газу


Росія, 19 січня 2009 року. Цього дня було підписано контракти про транзит російського газу до Європи через Україну і постачання газу українським споживачам. На передньому плані Юлія Тимошенко і Володимир Путін.
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко називає провокаційними заяви про можливість накладення штрафу на НАК «Нафтогаз України» за недобір російського газу.

Про це вона заявила в суботу на брифінгу в Сіверськодонецьку Луганської області.

«Я думаю, що зараз дуже багато в політиці провокацій навколо природного газу. Всі ці гучні заяви, що все в країні погано, в системі забезпечення природного газу, викликані тим, що дуже мріють ті великі тіньові посередники, які працювали між Росією і Україною, повернутися до своїх старих справ. І тому сьогодні так нищівно критикується все, що пов'язане із забезпеченням України природним газом», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що на сьогоднішній день між прем'єрами України і Росії досягнута домовленість про те, що російська сторона не пред'являтиме жодних штрафних санкцій до України за недобір природного газу за підсумками року.

«Я абсолютно віддаю собі звіт, що всі ці корупційні машини в системі забезпечення України газом сьогодні просто біснуються і хочуть скомпрометувати все, що ми робимо в Україні. Хочу сказати, що є жорстка домовленість із прем'єр-міністром Росії, що за підсумками року, наголошую – коли рік буде завершено – ми підпишемо акт на отримання природного газу для України, в якому будуть зафіксовані ті обсяги природного газу, які ми одержали, і абсолютно жодних штрафних санкцій не буде. Є жорстка домовленість про це з прем'єр-міністром Росії, і жодного разу він ще мене не підвів, коли ми домовлялися. І я також намагаюся тримати своє слово», – зазначила Тимошенко.

При цьому вона зауважила, що на сьогоднішній день Україна має одну з кращих цін на газ у світі. «Краще за нас тільки Білорусь має ціну на природний газ, і те, тому що вони газотранспортну систему свою поділили з Російською Федерацією. Решта всіх країн – навіть Молдова, яка 50 відсотків своєї ГТС Росії віддала, – мають гіршу ціну в середньому за рік на газ, ніж Україна», – сказала Прем'єр-міністр.

Президент Віктор Ющенко вже не раз висловлював побоювання щодо можливості пред'явлення російським «Газпромом» Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» штрафних санкцій за недобір газу в розмірі 7,8 мільярда доларів за підсумками 2009 року.

За даними представника Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського, за 10 місяців недобір Україною російського газу становив 12 мільярдів кубометрів, щодо якого зберігається загроза штрафних санкцій на суму майже 8 мільярдів доларів.

19 січня російський «Газпром» і «Нафтогаз України» підписали нові довгострокові розподільні контракти на транзит російського газу до Європи через Україну і постачання газу українським споживачам. Контракти не передбачають посередників між компаніями. Термін дії контрактів – із 2009 до 2019 року включно.

Контракт на транзит передбачає збереження в 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 долара за транспортування 1000 кубометрів газу на 100 кілометрів. Із 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою, і розраховуватиметься за загальноприйнятою європейською формулою.

Відповідно до контракту на постачання газу до України, ціна на газ розрахована за європейською формулою ціни із знижувальним коефіцієнтом 0,8 (базова ціна – 450 доларів за 1000 кубічних метрів). Ціна змінюється за формулою щокварталу.

Від 1 січня 2010 року «Газпром» продаватиме газ Україні за ринковою європейською ціною без знижок.

1 вересня цього року Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що досягла домовленості з російською стороною про те, що «Нафтогаз» оплачуватиме тільки фактично спожитий об'єм газу. Зокрема, на 2010 рік прогнозується імпорт 27 мільярдів кубометрів газу.

********
Тимошенко планує 19 листопада обговорити із Путіним ціну на газ

Голова українського уряду Юлія Тимошенко планує 19 листопада обговорити із прем’єром Росії Володимиром Путіним ціну на російський газ для України.

Про це вона сказала на нараді з питань розвитку хімічної галузі в Сіверськодонецьку Луганської області.

Це питання Тимошенко планує обговорити з Путіним під час засідання міжурядового українсько-російського комітету з економічного співробітництва, що має відбутися у Криму в Ялті.

«Ми будемо знов-таки піднімати питання, як нам оптимізувати ціну на природний газ», – сказала Тимошенко.

Водночас прем'єр заявила, що ціна газу для України буде ринковою.

Під час наради вона знову наголосила, що газотранспортна система України залишатиметься у власності держави й у черговий раз висловила впевненість у тому, що газові контракти, підписані з Росією на початку року, засновані на нормальних умовах.

У вересні Кабінет Міністрів прогнозував ціну на російський газ в 2010 році близько 260 доларів за тисячу кубометрів.

У 1 кварталі 2009 року вартість імпортного газу для України становила 360 доларів за тисячу кубометрів, у 2 кварталі – 270,95 долара, в 3 кварталі – 198,34 долара за тисячу кубометрів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG