Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:38

США вітають проведення місцевих виборів у Косові


Представник Державного департаменту США Іян Келлі заявив, що ці вибори стали важливим етапом для створення в Косові багатоетнічного та демократичного суспільства для всіх його громадян.

Раніше європейські спостерігачі заявили, що недільні вибори місцевих рад і мерів у Косова відбулися без інцидентів і відповідали «багатьом міжнародним нормам». При цьому вони звернули увагу, що «складна політична ситуація» не дала змоги частині виборців здійснити своє виборче право в окремих частинах Косова.

Ці вибори бойкотувала частина косовських сербів на заклик Белграда. Водночас значна кількість сербів у Косові таки взяла участь у голосуванні.

Це були перші вибори після одностороннього проголошення незалежності Косова від Сербії минулого року і перші, які організувала влада самого Косова, а не міжнародні інституції.

Прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі заявив, що очолювана ним Демократична партія Косова перемогла в 20 з 36 регіонів.

Офіційних повних результатів іще не оголосили.

Відомо лише, що в виборах узяли участь понад 45 відсотків із близько півтора мільйона виборців із правом голосу.

Албанська за національним складом влада сербського краю Косово односторонньо проголосила незалежність від Сербії в лютому минулого року.

Відтоді незалежність Республіки Косово як окремої держави визнали понад 60 країн світу. Це, зокрема, стосується США і більшості країн-членів Євросоюзу.

Серед тих, хто заявляє, що не може визнати таку незалежність, є Росія.

Сербія теж, відповідно до своєї Конституції, далі вважає Косово і Метохію автономним краєм у своєму складі.

Recommended

XS
SM
MD
LG