Доступність посилання

ТОП новини

Бельгійський прем’єр Герман ван Ромпей очолив Європейську раду


На саміті ЄС у Брюсселі на посаду першого голови Європейської ради – найвищого політичного органу Євросоюзу – обрали нинішнього прем’єр-міністра Бельгії Германа ван Ромпея.

Його кандидатуру запропонували представники Швеції, яка головує на саміті.

Германові Ромпею 62 роки, він активно веде свій блоґ в інтернеті і написав кілька книжок із соціології та політики.

Ця посада, яку неофіційно прозвали «президентом Євросоюзу», радше організаційно-представницька, але не керівна в ЄС. Нині на засіданнях Європейської ради, тобто на самітах ЄС, головами стають керівники держав чи урядів країн, які по черзі головують по півроку в ЄС.

Першим верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки обрали британку – нинішнього єврокомісара з питань торгівлі Кетрін Аштон. Ця посада, яка теж уже отримала неформальну назву «міністра закордонних справ Євросоюзу», стане поєднанням нинішніх посад верховного представника ЄС зі спільної зовнішньої і безпекової політики (нині це Хав’єр Солана) і комісара ЄС із зовнішніх відносин і європейської політики сусідства (її обіймає Беніта Ферреро-Вальднер).

Кандидатуру Аштон, яка є членом Лейбористської партії, підтримали, окрім Великої Британії, країни, в яких при владі перебувають ліві партії – Іспанія, Португалія, Австрія та Греція.

Раніше в четвер євродепутат Роді Краца-Цагаропулу прокоментувала для Радіо Свобода кандидатуру Кетрін Аштон так: «Саме жінка й може сприяти іміджеві Європи з жіночим обличчям, Європи наближеної до своїх громадян, Європи добрішої і водночас – чому ні – Європи ефективнішої».

Нові посади чільних урядовців Євросоюзу передбачає ратифікована нещодавно Лісабонська угода про реформу структур ЄС.
XS
SM
MD
LG