Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 22:43

США привітали обрання Германа Ван Ромпея головою Європейської ради


Держсекретар США Гілларі Клінтон висловила сподівання на тісну й успішну співпрацю з новими чільними урядовцями ЄС.

Герман Ван Ромпей, нинішній прем’єр-міністр Бельгії, був обраний головою Європейської ради вчора на саміті ЄС в Брюсселі. Він розпочне роботу на новій посаді з 1 січня 2010 року.

Британський прем’єр-міністр Ґордон Браун, характеризуючи нового постійного голову Європейської ради, зазначив: «Він відомий як вмілий майстер компромісів між членами керованої ним 5-партійної коаліції в Бельгії. Ромпей призвів до політичної стабільності в його країні після місяців невпевненості. Він має репутацію зібраного і здатного до рішень політика, і я сказав це під час зустрічі, що його якості дипломата, державного діяча, переговірника стануть у пригоді для Європейської ради, і цієї нової посади її голови».

Баронеса Катрін Аштон із Великої Британії стала верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Дві нові координаційні посади передбачені нещодавно ратифікованою Лісабонською угодою про реформи структур ЄС.

Посада постійного голови (президента) Європейської ради, яку неофіційно прозвали «президентом Євросоюзу», організаційно-адміністративна, але не керівна в ЄС. Нині на засіданнях Європейської ради, тобто на самітах ЄС, головами стають керівники держав чи урядів країн, які по черзі головують по півроку в ЄС.

Посада верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, яка теж уже отримала неформальну назву «міністра закордонних справ Євросоюзу», стане поєднанням нинішніх посад верховного представника ЄС зі спільної зовнішньої і безпекової політики і комісара ЄС із зовнішніх відносин і європейської політики сусідства.
XS
SM
MD
LG