Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 18:54

Президент взяв участь у відкритті пам’ятника Шевченкові на Черкащині


На Черкащині Президент України Віктор Ющенко взяв участь у відкритті пам’ятника Тарасові Шевченкові.

Як повідомляє прес-служба глави держави, пам’ятник спорудили в селі Криві Коліна Тальнівського району.

Вітаючи присутніх з цією подією, Президент відзначив визначальну роль, яку відіграв Великий Кобзар у становленні української нації та відродженні ідеї української державності. Президент нагадав, що саме Шевченко у надзвичайно складному для українців ХІХ столітті у своїх творах приділяв значну увагу цій тематиці. «Він писав у роки, коли десятки мільйонів українців не мріяли про свою державу… коли не всі ще не розуміли, як за існуючих обставин мріяти про свою націю, свій народ та державу. А він не просто мріяв, а дійсно приносив нації надію», – сказав Ющенко.

Президент висловив переконання, що створення власної держави є «найкращою, найгіднішою, найдуховнішою» мрією кожної нації, адже саме так вона може в повному обсязі реалізувати свої можливості.

Президент висловив упевненість, що саме поява у ХІХ сторіччі таких геніїв, як Тарас Шевченко привела до того, що у ХХ столітті українці активно боролися за створення своєї держави.

Кажучи про сучасну Україну, Президент вкотре наголосив на важливості консолідації української нації навколо ключових державних пріоритетів. «Нація, яка роз’єднана, ніколи не підтримає жодної звитяжної справи… Для нас сьогодні найголовніше – творення національного державного процесу», – сказав Ющенко.

Recommended

XS
SM
MD
LG