Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк хоче консорціуму з Росією і не виключає залишення російського флоту в Криму


Арсеній Яценюк, лідер своєї організації «Фронт змін» і кандидат на Президента, заявив, що в разі своєї перемоги на виборах не шукатиме «приводу для війни з Росією» і не буде достроково виводити Чорноморський флот Росії з території України чи змінювати йому ставки орендної плати, а «зобов’яже» Росію виконувати умови нині чинного договору про умови тимчасового перебування цього флоту в Україні до 2017 року.

При цьому він припустив, що в разі своєї перемоги й на наступних президентських виборах може змінити це.

«Якщо Президент України в 2016 році – це вже наступний, це коли я на другий термін піду, – ухвалить рішення про іншу долю цього договору, тоді порадимося з народом України і ухвалимо рішення», – заявив кандидат на Президента.

Нині ж говорити про таку можливість передчасно – «Зараз дискусії немає», передає слова Яценюка його прес-служба.

У суботньому повідомленні не сказано, коли й де він висловив таку думку.

Тим часом у суботньому телеефірі, в програмі «Шустер-Лайв» на каналі «Україна», Арсеній Яценюк заявив, що Київ має запропонувати Москві й Брюсселеві «новий формат відносин в енергетичній сфері – енергетичний консорціум».

«Ми зобов’язані запропонувати Росії та Європі не газотранспортний, а енергетичний консорціум. Україні потрібні газові ресурси в Росії. Росії потрібен транзит. Нам потрібні європейські споживачі. Це – та формула, яка може змінити ціну для нас, яка нас врятує від того, що нас просто помножать на нуль наші партнери з «братніми» стосунками», – сказав він.

При цьому Яценюк також висловив упевненість, що, якби не зміна системи розрахунків за газ між Україною і Росією в 2005 році, Україна й досі платила б за російський газ по 50 доларів за тисячу кубометрів, повідомила його прес-служба.
XS
SM
MD
LG