Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 04:52

Тимошенко на переговорах з Путіним виконала не всі директиви Ющенка – Соколовський


Прем’єр Юлія Тимошенко під час переговорів з главою уряду Росії Володимиром Путіним 19 листопада у Ялті виконала лише частину директив, даних їй Президентом Віктором Ющенком. Про це заявив представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Безумовно, директиви на ці переговори Президентом були дані, проте, з того, що нам відомо, підкреслюю, поки лише із засобів масової інформації, – виконана лише невелика частина цих директив», – заявив Соколовський.

Він не уточнив, які саме вказівки отримала Тимошенко від Президента, наголосивши, що виконана лише частина директив, пов’язана, зокрема, із застосуванням штрафних санкцій за недобір газу.

«Причому, хочу підкреслити, що досягнута усна домовленість, а де-юре питання так і не врегульоване», – заявив Соколовський.

Під час переговорів 19 листопада у Ялті прем’єри України і Росії домовилися про нестягнення штрафів з НАК «Нафтогаз України» за недобір газу в 2009 році, про підвищення тарифів на транзит газу через територію України на 60% і про скорочення обсягів закупівлі газу «Нафтогазом» у 2010 році до необхідної Україні кількості з тим, щоб не було необхідності штрафувати НАК за недобір газу.

Сьогодні керівник «Нафтогазу України» Олег Дубина повідомив, що завтра в Москві керівництво НАКу і «Газпром» планують підписати документи, які підтверджують відмову російської сторони застосовувати штрафні санкції за недобір Україною газу в 2009 році.

Recommended

XS
SM
MD
LG