Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 17:48

У «Газпромі» назвали ціну газу для України на 2010 рік


Середня ціна газу для України в 2010 році становитиме близько 280 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомив офіційний представник ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов сьогодні в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

«Це відповідає європейським цінам», – сказав він. За словами Купріянова, в результаті підписаних вчора доповнень до контракту «Газпром» втрачає п’ять мільярдів доларів прибутку, оскільки істотно знижуються річні контрактні обсяги постачання газу наступного року.

«Нафтогаз України» у 2010 році повинен був придбати 52 мільярди кубів газу, а згідно зі змінами у контрактах, цей обсяг знижений до 33,7 мільярда кубометрів.

За словами Купріянова, ці угоди складно назвати рукою допомоги, скоріше, це просто врахування об’єктивної ситуації.

«Ми розуміємо, що спробувати отримати кошти від України за газ, який вона не отримала, в даній ситуації просто нереально», – сказав він, зауваживши, що нові рішення продиктовані об’єктивною економічною, фінансовою ситуацією в Україні, з якою, «що називається, не посперечаєшся».

Вчора «Нафтогаз» і російський «Газпром» домовилися про скорочення імпорту російського газу в наступному році до 33,75 мільярдів кубометрів, підписавши відповідні документи. Крім того, сторони домовилися про те, що до «Нафтогазу» не застосовуватимуть санкції через недобір газу в цьому році.

Recommended

XS
SM
MD
LG