Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура Росiї: дiї прикордонника, який застрелив українця, були законні


За попереднiми даними слiдства, росiйський прикордонник, який застосував зброю до громадянина України, дiяв законно, повiдомив офiцiйний представник Слідчого комітету при Прокуратурі Росії Володимир Маркiн.

За його словами, подальша перевірка наразі триває.

«Уночi 26 листопада з боку населеного пункту Вовчанськi Хутори України в бiк росiйського кордону поза пунктом пропуску незаконно перетнув кордон автомобiль «Нива» з причепом i українськими держномерами, а потiм почав рухатись углиб росiйськiй територiї. Прикордонний загiн iз використанням сигнального пiстолета освiтив територiю i жезлом вимагав зупинити транспортний засiб. У вiдповiдь на це автомобiль почав вiддалятися з iще бiльшою швидкістю», – повідомив Маркін.

За його словами, другий прикордонний загiн також спробував зупинити автомобiль порушника. Проте водій не підкорився вимогам про зупинку i на великiй швидкостi «спробував здiйснити наїзд на старшого прикордонного наряду», повідомив представник прокуратури.

У відповідь старший загону зробив з автомата одиночний попереджувальний пострiл угору. Водiй зачепив бампером прикордонника, але той, падаючи, вистрiлив по машинi, повідомив Маркін.

Від вогнепального поранення чоловік помер, сказав представник Прокуратури Росії.

Раніше сьогодні прес-служба Державної прикордонної служби України поширила іншу версію подій.

За її даними, громадянин України намагався в ніч на сьогодні на автомобілі «Нива» з причепом перетнути російсько-український кордон із боку Росії і в такий спосіб незаконно потрапити до Харківської області.

Російські прикордонники здійснили попереджувальний постріл, однак порушник на вимогу зупинитися не відреагував. Тоді прикордонники відкрили вогонь по автомобілю й поранили українця в шию, від чого той помер за 5 метрів від російсько-українського кордону. Загиблий незаконно перевозив обладнання для плавзасобів, повідомили в Держприкордонслужбі України.
XS
SM
MD
LG