Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 16:36

Як живеться ромам в Україні


Київ – Як інтегрувати ромів в українське суспільство? Сприяти цьому має програма «Роми України». Її фінансування взяв на себе Фонд «Відродження».

Роми живуть по всій території України, а найбільше їх в Одеській, Полтавській, Черкаській, Донецькій та Чернівецькій областях. В окремих районах Закарпаття кількість офіційно зареєстрованих ромів становить 3 відсотки від усього населення.

Відповідно до перепису 2001 року, майже 50 тисяч осіб заявили про свою належність до ромської національності. Самі роми заявляють, що їх набагато більше.

Голова Міжнародної ромської організації «Кетане» Юрій Іваненко пояснює: «Нас понад 350 тисяч. Ми не хочемо це доводити. Просто я наведу приклад, що лише в Закарпатті в трьох таборах живе понад 60 тисяч. Звідси і наші проблеми. Держава дивиться, що нечисленний народ, тому і проблем небагато».

Проблем у ромів вистачає


Що ж проблем українських ромів, то це обмежений доступ до освіти, високі показники безробіття, неприйнятні житлово-комунальні умови і погані загальні показники стану здоров’я, говорить менеджер програми «Роми України» Наталя Кияк.

«Лікарі не готові сприймати ромів: ви прийшли брудні, ви прийшли в неадекватному одязі. Роми, відповідно, бояться йти до лікарів, бо ті їх, умовно кажучи, покладуть у стаціонар, відправлять в інші органи. Вони просто бояться», – каже вона про труднощі ромів із лікарями.

«Європейський досвід засвідчує, що ефективними є програми так званих медіаторів – ромських посередників. Це люди з ромської громади, або яким довіряє громада. Вони отримують базову медичну освіту і стають таким собі місточком між громадою та лікарняними закладами», – розповідає соціальний працівник.

Що передбачає програма «Роми України»


Програма «Роми України» полягає у забезпеченні правового захисту ромського населення, поліпшенні рівня працевлаштування та доступу до медичних послуг.

А серед стратегічних напрямків її діяльності – підтримка ініціатив, спрямованих на аналіз державної політики у сфері інтеграції ромської громади до українського суспільства.

Представник Державного комітету у справах національностей та релігій Костянтин Дикань визнає, що часто в Україні до ромів ставлення не таке, як до представників інших національностей. Проте він запевняє, що держава намагається робити все для вирішення цих проблем.

(Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG