Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 13:54

Україна готова очолити ОБСЄ в 2013 роцi – глава МЗС


Мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко пiдтвердив готовнiсть України очолити Органiзацiю з безпеки i спiвпраці в Європi в 2013 роцi. Про це вiн заявив сьогодні пiд час засiдання Ради мiнiстрiв ОБСЄ, яке вiдбувається в Афiнах, повiдомляє прес-служба МЗС України.

«ОБСЄ має залишатися основним майданчиком для дiалогу з питань змiцнення європейської безпеки», – сказав Порошенко у своєму виступi.

За його словами, сумлінне виконання державами-учасницями ОБСЄ своїх зобов’язань у військово-політичному, економiчному та людському вимiрах є важливим принципом такого дiалогу, а його головною метою має стати змiцнення наявних механiзмiв безпеки, вiдновлення довiри та пiдтвердження гарантiй безпеки його учасникiв.

Як заявив міністр, врегулювання конфлiктiв у Грузiї, вирiшення приднiстровського та нагiрно-карабаського питань має здiйснюватися на основi норм i принципiв мiжнародного права, що стосуються суверенiтету, територiальної цiлiсностi та непорушностi кордонiв держав.

Порошенко пiдтвердив готовнiсть України до конструктивної взаємодiї з мiжнародними спостерiгачами ОБСЄ, якi здiйснюватимуть монiторинг на президентських виборах у сiчнi 2010 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG