Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 00:41

Влада Непалу засідала на Евересті, щоб привернути увагу до кліматичних змін


Уряд Непалу провів сьогодні своє засідання в альпіністському базовому таборі для сходження на гору Еверест на висоті понад п’ять тисяч метрів, намагаючись таким чином привернути увагу до впливу глобального потепління на льодовики у Гімалаях.

Засідання тривало недовго, менш як півгодини. Більшість із понад 20 міністрів, які брали в ньому участь, працювали у кисневих масках через холод та розріджене повітря. Вони ухвалили декларацію про наслідки кліматичних змін для Гімалаїв і затвердили текст виступу прем’єр-міністра Непалу на міжнародній конференції в Копенгагені на тему всесвітнього потепління.

За даними міжнародних експертів, гімалайські льодовики тануть набагато швидше, ніж деінде в світі, і можуть за кілька десятиліть цілком зникнути. Це загрожує посухами в значній частині Азії, де 1 мільярд 300 мільйонів людей залежать від річок, які беруть початок у Гімалаях.

У жовтні уряд острівної Мальдівської Республіки в Індійському океані, якій унаслідок кліматичних змін і підняття рівня океанів загрожує затоплення, вперше у світі організував підводне засідання на глибині шість метрів.

Незвичні наради відбуваються перед міжнародною конференцією в столиці Данії Копенгагені, учасники якого мали б узгодити нові основні заходи для боротьби з глобальними змінами клімату.

Recommended

XS
SM
MD
LG