Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: прагнення України в ЄС незмінні попри проблеми


Президент Віктор Ющенко підтверджує незмінність євроінтеграційних прагнень України. Про це він сказав, виступаючи на саміті «Україна – Європейський Союз».

«Євроінтеграційні прагнення України незмінні, незважаючи на наявні проблеми», – сказав глава держави.

За його словами, Україна усвідомлює, що для досягнення цієї мети вона має пройти шлях реформ у різних сферах, зокрема таких, як адаптація законодавства, сільське господарство, енергетична галузь.

Водночас Президент наголосив, що Україні важливо побачити з боку ЄС політичне розуміння того, що угода про асоціацію між Україною і ЄС стане прикладом для інших країн регіону.

Ющенко зупинився на аспектах, які перешкодили підписати угоду про асоціацію на сьогоднішньому саміті. До таких чинників він відніс процес формування ЄС, негативні наслідки світової фінансової кризи.

Глава держави зауважив, що підписанню угоди перешкодив і «певний скептицизм розширення ЄС».

Серед внутрішніх причин непідписання угоди Віктор Ющенко назвав невиконання урядом України зобов’язань, узятих в рамках співпраці з міжнародними фінансовими організаціями і неухвалення Верховною Радою України низки законів.

Проте Президент висловив сподівання, що всі «ці борги Україна виконає».

Раніше українська влада розраховувала на підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС на саміті Україна-ЄС 4 грудня.

Тепер очікується, що за результатами зустрічі буде підписаний документ, що констатує позитивну динаміку у відносинах між Україною і Євросоюзом.
XS
SM
MD
LG