Доступність посилання

ТОП новини

Президент доручив розібратися з виселенням кримських татар 1944 року


Віктор Ющенко дав доручення Генеральній прокуратурі і Службі безпеки України розглянути питання про порушення кримінальної справи за фактом насильного виселення з Криму кримських татар та інших народів півострова.

Про це йдеться у вітанні Президента делегатам та гостям 2-ї сесії V Курултаю кримськотатарського народу, яка відкрилася в суботу в Сімферополі.

«Усім нам належить іще багато зробити для повноцінного задоволення потреб кримськотатарських репатріантів, їхньої гармонійної інтеграції до єдиної політичної української нації. У цьому вбачаю велику відповідальність уряду, центральних і місцевих органів влади й місцевого самоврядування», – мовиться в вітанні, яке зачитали на Курултаї.

Курултай, загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу, має визначитися зі своєю підтримкою кандидатів на Президента на наступних виборах, а також обрати голову Меджлісу – найвищого представницького органу кримських татар.

Президент Віктор Ющенко – один із кандидатів на виборах.

У 1941–44 роках за рішеннями тодішнього керівництва СРСР із Криму примусово виселили кримських татар та представників інших народів – кримських німців, вірмен, болгар, греків тощо.

Зокрема, майже 200 тисяч кримських татар виселили, переважно до Узбекистану, за лічені дні, 18–20 травня 1944 року.

Масове повернення депортованих почалося наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років.
XS
SM
MD
LG