Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари визначаються з підтримкою кандидатів на Президента


У суботу в Сімферополі відкрилася 2-га сесія Курултаю кримськотатарського народу – загальнонаціонального з’їзду кримських татар – V скликання. У ній беруть участь понад 200 делегатів із України та інших держав.

На сесії зачитали вітання від Президента Віктора Ющенка і Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Вони обидва кандидують на голову держави на наступних виборах.

Одне з головних питань дводенного засідання Курултаю – участь кримських татар у виборах Президента України.

Голова Меджлісу – найвищого представницького органу кримськотатарського народу – Мустафа Джемілев заявив журналістам, що кримські татари орієнтуватимуться на «національно-демократичні сили».

За його словами, Меджліс напередодні надіслав листи з запитаннями до 9 кандидатів на Президента, і рішення ухвалюватимуть відповідно до їхніх відповідей.

Перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров висловив припущення, що Курултай закличе кримських татар голосувати в першому турі виборів за таких кандидатів, які сповідують європейські, демократичні цінності. За його словами, кримські татари вважають, що саме європейський шлях розвитку України гарантує відновлення їхніх прав.

При цьому Чубаров прогнозує, що конкретного прізвища на перший тур виборів не називатимуть, а вже до другого туру Меджлісові доручать визначитися з конкретним кандидатом, підтримати якого й закличуть кримських татар.

Іще одне важливе питання – вибори голови Меджлісу. Джемілев, який очолює його вже 18 років, уже раніше хотів відійти з посади, щоб звільнити місце іншим кримськотатарським політикам. Але 1-ша сесія Курултаю V скликання два роки тому не погодилася з цим і відклала вибори голови Меджлісу до нинішньої сесії. Цього разу Джемілев заявив, що не кандидуватиме на нове переобрання.
XS
SM
MD
LG